Strona Główna > Aktualności > Puchar Polski > PP: Dwa oblicza Wisły

PP: Dwa oblicza Wisły

Po pierwszych dwóch odsłonach wydawało się, że Wisła Enion pewnie wygra cały mecz 3:0. Drużyna gości, KSZO Ostrowiec Św., zaskoczyła widzów i doprowadziła do tie-breaku.

W nim nie było już niespodzianki. Wiślaczki wygrały 15:10. Rewanżowe spotkanie w sobotę w Ostrowcu o godzinie 17

Od początku spotkania na rozegraniu mogliśmy oglądać Julię Barbaszewską. Spisywała się naprawdę dobrze. Magdalena Śliwa patrząc z ławki na jej poczynania, mogła być naprawdę dumna. Przewaga Wisły Enion nie podlegała dyskusji. Prowadziła 2:0 i wszystko wskazywało, że kolejny set zakończy spotkanie. Początek 3. seta nie zapowiadał żadnej niespodzianki. Wszystko szło zgodnie z planem. Jednak przyszedł kryzys i błędy Wiślaczek bezlitośnie wykorzystała drużyna z Ostrowca. Kolejna odsłona spotkania należała również do gości. KSZO od samego początku ruszyło zdecydowanie. Były momenty, w których miało dużą przewagę. Została ona zniwelowana przez Wisłę. Końcówka seta była bardzo emocjonująca. Niestety szczęśliwa dla KSZO, które wygrało 31:29.

W tie-breaku zobaczyliśmy zespół taki jak w pierwszych setach. Nie było już wątpliwości, kto zasłużył na zwycięstwo. Duży udział miały w nim Julia Barbaszewska oraz Katarzyna Mróz, które fantastycznie współpracowały. Ich akcje przyniosły wiele punktów, które przyczyniły się do zwycięstwa.

Wisła Enion Kraków- KSZO Ostrowiec Świętokrzyski 3:2

(25:23; 25:18; 21:25; 29:31; 15:10)

Wisła- Piątek, Barbaszewska, Sikora, Mróz, Olszewska, Targosz(l)- Śliwa, Żochowska, Przybyło