Strona Główna > Aktualności > europejskie puchary > LM: Pięć drużyn wciąż niepokonanych

LM: Pięć drużyn wciąż niepokonanych

W drugiej kolejce Europejskiej Ligi Mistrzów 2006/2007, zespoły: Lokomotiv Biełgorod (grupa A), Dinamo Moskwa (grupa B), Knack Randstad Roeselare (grupa C), Bre Banca Lannutti Cuneo (grupa D) and Panthinaikos Ateny (grupa D) pozostają niepokonane.

W minionym tygodniu w grupie A Lokomotiv Biełogrod z Rosji miał problem by wygrać z Hypo Tirol Innsbruck, teraz bez problemu pokonał na własnym boisku 3:0 francuską drużynę Tours VB. Spotkanie Hypo Tirol Innsbruck z hiszpańskim, mało doświadczonym w Lidze Mistrzów klubem, Portol Drac Palma Mallorca musiało zostać przełożone na inny termin.

W grupie B zespół Dinamo Moskwa (Rosja) odniósł zasłużone drugie zwycięstwo. W trzecim secie belgijski klub Noliko Masseik mógł tylko opierać się zespołowi z Rosji (26-24). Prawdziwą walkę można było oglądać podczas spotkania francuskiego Paris Volley i greckiego Iraklis Thessaloniki. Oba zespoły rozegrały doskonałego, pełnego siły, energii i emocji piątego seta.

W grupie C 2100 kibiców wspierało belgijski klub Knack Randstad Roeselare który wygrał 3:1 z BOT Skrą Bełchatów. Belgowie, którzy prawie przegrali pierwszego seta (23:25), poprawili swoją grę wygrywając trzeciego seta 30:28. Tym samym odesłali swoich przeciwników do domu po czwartym secie wygranym 25:20

W grupie D włoski klub Bre Banca Lannutti Cuneo rozegrał szybki mecz, wygrywając z Vojvodina Novolin Nowy Sad, wspierany przez 3000 kibiców. W poprzednim tygodniu Włosi w podobny sposób pokonali niemiecką drużynę VfB Friedrichshafen. Panathinaikos Ateny wygrał swój drugi mecz i jest jak do tej pory jedyną drużyną, która nie straciła jeszcze żadnego seta. Nurmancia Soria z Hiszpanii uległa Grekom po 83 minutach.

Trzecia kolejna Europejskiej Ligi Mistrzów rozpocznie się w przyszłym tygodniu I będzie trwać od wtorku do czwartku.