Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > reprezentacja Polski kobiet > Kadra siatkarek przed sparingami w Kędzierzynie

Kadra siatkarek przed sparingami w Kędzierzynie

Podczas trzech dni pobytu w Kędzierzynie-Koźlu reprezentacja Polski siatkarek rozegra dwa mecze z zespołami z ligi rosyjskiej. To ostatnia szansa na pokazanie się dla zawodniczek rezerwowych.

To druga wizyta „Złotek” w Kędzierzynie w ciągu ostatniego miesiąca. Trzy tygodnie temu kadra przyjechała na Opolszczyznę przygotowywać się do kwalifikacji do przyszłorocznego Grand Prix w Warnie. Teraz, kiedy naszej reprezentacji udało się już wywalczyć awans do tych rozgrywek, wróciły, by potrenować przed mistrzostwami świata w Japonii.

W Kędzierzynie znaleźliśmy się dość przypadkowo, bo naszą główną bazą jest ośrodek w Szczyrku. Od miejscowego MOSiR-u dostaliśmy jednak bardzo korzystną ofertę i dlatego będziemy trenować tutaj. Jest ładna hala, a w przyszłości może powstać ośrodek z prawdziwego zdarzenia – podkreśla trener reprezentacji Ireneusz Kłos. Jak mówi, pobyt kadry w Kędzierzynie-Koźlu nie ma nic wspólnego z tym, że trenerem koordynatorem jest tam wiceprezes PZPS Waldemar Wspaniały, który w przeszłości pracował w miejscowym Mostostalu.Na Opolszczyźnie kadrowiczki znów pojawią się dzisiaj około południa. Odbędą dwa treningi, a w piątek będą rywalizować z Zarechiem Odincowo. Swoje nowe koleżanki będzie mogła zatem poznać libero naszej drużyny Mariola Zenik, która w nadchodzącym sezonie zagra właśnie w ekipie wicemistrza Rosji. Podobną okazję będzie miała w sobotę Joanna Mirek, bo reprezentacja zmierzy się z kolei z jej nowym zespołem – Tulicą Tułamasz Tuła.

Obie siatkarki mogą być raczej pewne swojego miejsca w składzie na mistrzostwa świata i zagrają w meczach towarzyskich trochę mniej, bo zgrupowanie ma być okazją do sprawdzenia tych zawodniczek, które jeszcze nie do końca przekonały do siebie trenera Kłosa. – Szanse dostaną rezerwowe, choć jeszcze nie wiem, czy wszystkie dojadą. Z podstawowych dziewczyn zabraknie najprawdopodobniej Kasi Skowrońskiej-Dolaty i Marii Liktoras – stwierdza Kłos.

Zgrupowanie w Kędzierzynie-Koźlu jest początkiem testów przed listopadowym mundialem w Japonii. Popularne „Złotka” w Kędzierzynie będą do niedzieli. Potem chwila odpoczynku i wyjazd na obóz do Sanoka, gdzie reprezentacja zagra sparingi z drużyną narodową Niemiec.

Polska – Zarenczje Odincowo, piątek, godz. 17.30

Polska – Tulica Tułamasz Tuła, sobota, godz. 17

Hala widowiskowo-sportowa „Azoty”, ul. Mostowa 1a, bilety 5 zł

źródło: gazeta.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
reprezentacja Polski kobiet

Więcej artykułów z dnia :
2006-10-05

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved