Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > rozgrywki młodzieżowe > Kadeci Jadaru najlepsi w Olsztynie

Kadeci Jadaru najlepsi w Olsztynie

Siatkarze Jadaru Radom zwyciężyli w turnieju kadetów w Olsztynie. W finale pokonali mistrzów Polski w tej kategorii wiekowej, AZS Olsztyn. Najlepszym atakującym został radomianin Wojciech Ferens.

W Olsztynie rozegrano X Ogólnopolski Turniej Siatkówki kadetów i młodzików. Wystartowały w nim dwa zespoły Jadaru Radom. Kadeci, prowadzeni przez Krzysztof Jaskulskiego, byli jednym z faworytów turnieju. Przed tygodniem wygrali bez porażki turniej w Rawie Mazowieckiej.

W eliminacjach zmierzyli się między innymi z AZS Olsztyn, aktualnymi mistrzami Polski kadetów, rocznika 1990. Po zaciętej walce 2:1 wygrali radomscy siatkarze. Po raz drugi oba zespoły spotkały się w finale. Także tym razem mecz rozstrzygnęli na swoją korzyść podopieczni Jaskulskiego, wygrywając tie-break 16:14.Najlepszym atakującym turnieju został radomianin Wojciech Ferens, który triumfował w takiej samej klasyfikacji w organizowanej przed redakcję „Echa Dnia” Szkolnej Lidze Siatkówki. Wyróżnienie otrzymał także środkowy radomskiej drużyny Hubert Rychtelski. Piąte miejsce w turnieju zajęła kadra województwa mazowieckiego, z Damianem Sąporem z Jadaru w składzie.

Kadeci Jadaru zagrali w składzie: Wojciech Ferens, Bartłomiej Koryciński, Marcin Obremski, Wojciech Jędrzejewski, Hubert Rychtelski, Mariusz Lechnio, Michał Stępień, Bartosz Przędkiewicz, Andrzej Szczepanik, Norbert Gołębiowski, Łukasz Główka, Paweł Sąpór.

Młodzicy Jadaru, prowadzeni przez Andrzeja Sitkowskiego, zajęli w Olsztynie trzecie miejsce. W meczu o 3. miejsce pokonali 2:1 silną ekipę z Tomaszowa Mazowieckiego, a Krzysztof Michalski został najlepszym zawodnikiem turnieju.

Wyniki

kadeci:
1. Jadar Radom
2. AZS Olsztyn
3. Malbork
4. AZS II Olsztyn

młodzicy: 
1. AZS Olsztyn
2. Drawsko Pomorskie
3. Jadar Radom

źródło: Echo Dnia

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
rozgrywki młodzieżowe, rozgrywki towarzyskie

Więcej artykułów z dnia :
2006-10-05

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved