Strona Główna > Aktualności > Puchar Polski > Inotel wygrał, rezerwy Skry awansowały do fazy grupowej

Inotel wygrał, rezerwy Skry awansowały do fazy grupowej

KS Inotel Poznań przegrał rywalizację z rezerwami Skry Bełchatów w III rundzie Pucharu Polski. Spotkanie rewanżowe wygrał Inotel 3:2, ale lepszy stosunek setów wygranych do przegranych dawał awans Skrze.

Pierwszy set rewanżowego spotkania w Bełchatowie zadecydował o wyniku rywalizacji pomiędzy Skrą a Inotelem w III rundzie Pucharu Polski. Podopieczni Marka Jankowiaka do połowy seta wygrywali 18:14 i wydawało się, że awans jest jeszcze w ich zasięgu. Niestety przegrali seta do 23 po znakomitej grze Dominika Witczaka oraz Macieja Zajdera ze Skry.

Druga odsłona to znakomita gra zawodników Sławomira Augustyniaka, którzy wykorzystywali każdy najdrobniejszy błąd Inotelu w ustawieniu. Ponadto znakomicie w ataku spisywał się Maciej Zajder i Mikołaj Sarnecki. Set zakończył się wynikiem 25:16.

Na kolejną partię siatkarze z Poznania wyszli bardzo skoncentrowani i zdeterminowani do honorowej wygranej. Po kilku minutach Inotel prowadził już 10:2. Skuteczne ataki Tomasza Sokołowskiego i dobra gra w defensywie dały zwycięstwo 25:16.

Czwarty set w pierwszej części był bardzo wyrównany. Gdy goście wychodzili na prowadzenie, przewaga od razu była niwelowana przez Skrę aż do wyniku 13:13. Inotel wyszedł wtedy na 3 punktowe prowadzenie. Przy stanie 17:20 trener Skry Sławomir Augustyniak poprosił o czas. Rozmowy nie pomogły, poznaniacy zwiększyli swą przewagę do 5 punktów. Utrzymali ją aż do końca i wygrali seta do 20.

O losach spotkaniach zadecydował tie-break. Do zmiany stron Skra prowadziła 8:6, ale popełnione przez bełchatowian błędy doprowadziły do remisu 10:10. Tym razem blok Skry nie powstrzymał ataków zawodników z Poznania, którzy zdobyli 3 punkty z rzędu. Bełchatowianie zdołali odrobić tylko jeden punkt. Set zakończył się wynikiem 13:15, a całe spotkanie 2:3.

O awansie Skry II do fazy grupowej Pucharu Polski zadecydował lepszy (wyższy) stosunek setów wygranych do przegranych. Rywale Skry II w fazie grupowej to: BOT Skra Bełchatów, Mostostal Azoty Kędzierzyn-Koźle, BKS Chemik Delecta Bydgoszcz.

Możemy się pocieszać tym, że dzięki udziałowi w rozgrywkach o Puchar Polski zespół Inotelu Poznań zdobył doświadczenie. Wierzę, że zaprocentuje to dobrą postawą w rozgrywkach I ligi – mówi rzecznik prasowy Inotelu, Tomasz Woźniak.

KPS Skra II Bełchatów – Inotel Poznań 2:3 (25:23, 25:16, 16:25, 20:25, 13:15)

Skra II: Witczak, Sarnecki, Kaczmarek, Błoński, Zajder, Skolimowski, Dłubała (libero) oraz Szataniak, Bartodziejski.

Inotel: Staniewski, Kuczko, Brojek, Sokołowski, Dwernicki, Mischke, Dębiec (libero) oraz Kulikowski, Łojewski.