Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > Informacje o śmierci Nafty Piła są mocno przesadzone

Informacje o śmierci Nafty Piła są mocno przesadzone

- Mam bardzo ważną informację dla wszystkich sępów, którzy widzieli już upadek Nafty-Gaz Piła. Otóż damy sobie radę - mówi trener drużyny wicemistrzyń Polski, Jerzy Matlak

Informacje o śmierci Nafty Piła były mocno przesadzone, tak twierdzi trener wicemistrzyń Polski Jerzy Matlak. Po zdobyciu wicemistrzostwa Polski wiosną 2006 r. pilska Nafta przeżywała okres poważnych kłopotów. Wiązały się one ściśle ze zmianami w szeregach głównego sponsora PGNiG. Teraz wiadomości, jakie napływają z Piły, są coraz lepsze. Może nawet dojść do tego, że Nafta Piła… zmieni nazwę w związku z pozyskaniem nowego sponsora.

Mogę powiedzieć wszystkim sępom, które miały już ochotę krążyć nad naszą padliną i podbierać nam zawodniczki, żeby na ten sezon zapomnieli do nich numerów telefonów. I powiem jeszcze, że wiele klubów w Polsce miewa od czasu do czasu okresy, gdy finansowo nie idzie im za gładko. Trzeba mieć jednak klasę i nie szarpać takich klubów, gdy mają kłopoty. – mówi trener.Zdaniem Jerzego Matlaka obecny skład to przede wszystkim młodzież oraz kilka najwierniejszych i doświadczonych siatkarek. Na pozycji rozgrywającej kadrowiczkę Izabelę Bełcik zastąpiła inna kadrowiczka Katarzyna Skorupa. Na pozycji Libero kadrowiczkę Mariolę Zenik zastąpiła Marta Kuehn.

Zenik jest jedną z najlepszych libero w Europie, a jak ma dzień, to najlepszą. Marta aż takiej klasy nie ma, ale i ona ma na koncie trochę medali i spore osiągnięcia. Ma też charakter do treningów, więc jest bardzo cennym nabytkiem. Tyle że musimy popracować, aby nie była tak wyrywna i nadpobudliwa. – mówi trener

Do Piły wróciła Irina Starzyńska, dawniej Beżenar.

Trochę długo ze sobą nie byliśmy, że tak powiem. Lata lecą, ale Ira nadal będzie pomagać na boisku, a nie przeszkadzać. O jej grę w obronie czy przyjęciu mogę być zupełnie spokojny. Na pewno załata tam sporo naszych dziur. – stwierdza Jerzy Matlak.

Nowym, nabytkiem Nafty jest Edyta Rzenno.Trener wicemistrzyń Polski mówi o niej, że to młoda zawodniczka, która grała przez dwa lata w Bielsku za najlepszych, mistrzowskich czasów Stali. Była jednak dziesiątą czy dwunastą w składzie, więc sobie nie pograła. Zaczęła szukać klubu, w końcu wylądowała w Serii B, w Legionovii. Tam dużo grała, zbierała dobre recenzje. Wzięliśmy ją na sprawdzian. Zaskoczyła in plus, więc jest u nas. Martwi tylko to, że miała niedawno operację i przez cztery tygodnie nie trenowała.

Agnieszka Bednarek i Anita Chojnacka, młode zawodniczki, odkrycie poprzedniego sezonu nadal się uczą . Ta pierwsza zgodnie z pomysłem trenera szykowana jest aby grać na przyjęciu.

Talent to bowiem ogromny, ale przez cztery lata była środkową. Dla mnie to trochę mało, by weszła trzy razy na boisko i pomachała rękoma. Można z niej wykrzesać więcej. Poza tym ona, gdy siada na ławce, dekoncentruje się. – mówi trener.

Trener wicemistrzyń Polski pytany o cele na ten sezon określa je bardzo jednoznacznie. Chce dotrwać do końca sezonu w dobrym zdrowiu, humorze i kondycji finansowej.

Jerzy Matlak o propozycji objęcia kadry narodowej:

No były takie propozycje, ale nie potraktowałem ich poważnie. Od 12 lat jestem bowiem dyżurnym kandydatem do objęcia kadry, ale jakoś jej nigdy nie obejmuję. I to mimo tego, że od 20 lat, gdy ostatni raz ją prowadziłem, właściwie cały czas zdobywam medale i jestem na topie. Gdy zadzwonili do mnie tym razem, uznałem, że robią to, bo tak wypada. Mnie nie interesuje wciskanie się między Niemczyka a Kłosa, ale poważna propozycja, i nie do końca mistrzostw świata, ale na dłużej. Jeśli będzie, pogadamy. Wiem jednak, że jest wielu takich, którzy chcieliby, abym prowadził kadrę, ale jeszcze więcej takich, którzy są przeciw.

źródło: gazeta.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Tauron Liga

Więcej artykułów z dnia :
2006-10-05

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved