Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > Avia Świdnik przed sezonem

Avia Świdnik przed sezonem

Awans Avii Świdnik do grupowej fazy turnieju Pucharu Polski nie wywołał u trenera Krzysztofa Lemieszka wielkiej euforii. - Będzie trzeba przekładać kilka terminów I ligi - powiedział. - Terminarz pucharowy był układany pod Polską Ligę Siatkówki.

Jego zdaniem „wszystkiemu winni” są siatkarze Trefla Gdańsk, który dali się wyeliminować słabej Olimpii Sulęcin. – W gdańskim zespole jest 90 procent zawodników, którzy grali w PLS-ie – mówi Krzysztof Lemieszek. – Nam potem nie było jak przegrać.

W sobotę i w niedzielę Avia zagra dumecz z Gwardią Wrocław. Tydzień później czeka ją wyjazd do Jastrzębskiego Węgla. – Mecz ligowy będziemy musieli rozegrać u siebie w piątek, a do Jastrzębia pojedziemy w dniu spotkania – powiedział trener Avii. – Ze sportem nie będzie to miało zbyt dużo wspólnego. Jesteśmy jednak w pucharowej dwunastce i nic na to nie poradzimy. Rozgrywki w Pucharze Polski pozwolą nam ma zgrywanie zespołu.W kadrze Avii w porównaniu z poprzednim sezonem jest pięciu nowych zawodników. Do zespołu przyszli Paweł Komorowski, Jakub Kazimierczak, Bartosz Węgrzyn, Mariusz Kowalski i Zbigniew Żurek.

W pierwszej lidze trudno mówić o jakichś celach – mówi trener Krzysztof Lemieszek. – Tylko sześć czołowych zespołów zapewni sobie pobyt w na przyszły sezon. Kilka z nich ma mocne wyrównane składy. Kandydatem do awansu będzie Nysa, Sosnowiec i Gorzów. Ten ostatni ma ciekawy skład. Wzmocnił się m.in. Maciejem Wołoszem i Krzysztofem Śmigielem.

źródło: pls.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
I liga mężczyzn, Puchar Polski

Więcej artykułów z dnia :
2006-10-05

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved