Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > II liga kobiet > Kary dla siatkarek AZS Politechnika Radomska

Kary dla siatkarek AZS Politechnika Radomska

Niższe o połowę stypendia wszystkich siatkarek i ultimatum zajęcia co najmniej czwartego miejsca po pierwszej rundzie rozgrywek II ligi, to efekt kompromitacji AZS-u Politechnika Radomska Radom w ostatnim ligowym pojedynku.

W sobotę radomianki praktycznie bez walki przegrały spotkanie II ligi z Jedynką Aleksandrów Łódzki, ligowym średniakiem. „Akademiczki” oddały rywalkom 43 punkty po własnych błędach.

Zdarzało się, że piłka swobodnie opadała pomiędzy patrzącymi na nią siatkarkami. W ocenie szkoleniowców, którzy mówili wprost, że czuli się zawstydzeni, ich podopieczne zwyczajnie nie przejawiały chęci do gry. Dlatego działacze i trenerzy AZS podjęli decyzję o finansowym ukaraniu zawodniczek za postawę w czasie spotkania z ekipą z Aleksandrowa.Wszystkie zawodniczki mają obniżone o połowę stypendia – poinformował Rafał Skórnicki, trener siatkarek AZS Politechnika Radomska. – Jeśli po pierwszej rundzie zajmą miejsce w pierwszej czwórce, powrócimy do pierwotnej wysokości stypendium. Jeśli nie uda się im zająć czwartego miejsca, podejmiemy dalsze kroki.

To pierwszy przypadek ukarania siatkarek. O decyzji zarządu dowiedziały się późnym wieczorem w poniedziałek. Połowę treningu trener poświęcił na wyjaśnienie i rozmowy z zawodniczkami.

Pierwszą okazję do rehabilitacji radomianki otrzymają w czwartek. W towarzyskim meczu w Lipsku z okazji otwarcia nowej hali sportowej, zmierzą się z I-ligowym KSZO Ostrowiec Świętokrzyski. Natomiast w sobotę po raz pierwszy w tym sezonie zagrają we własnej hali, a ich rywalem będzie Szóstka Biłgoraj, zajmująca ósme miejsce, bezpośrednio za „akademiczkami” w tabeli 3. grupy drugiej ligi.

źródło: echo-dnia.com.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
II liga kobiet

Więcej artykułów z dnia :
2006-10-04

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved