Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > reprezentacja Polski mężczyzn > Felczak: Szykują się zmiany sił w światowej siatkówce

Felczak: Szykują się zmiany sił w światowej siatkówce

Przygotowujący się do mistrzostw świata w Japonii polscy reprezentanci dostali od Raula Lozano kilka dni wolnego, aby mogli pojawić się w swoich klubach. Kadra seniorów wznowi treningi 9 października.

Od czasu zakończenia rozgrywek Ligi Światowej zawodnicy nie rozgrywali żadnych spotkań. Cały czas spędzili na doskonaleniu swoich umiejętności, zarówno indywidualnych jak i zespołowych. Kolejny sprawdzian na boisku czeka ich dopiero 25 października w Kędzierzynie Koźlu oraz dzień później w katowickim „Spodku” w konfrontacji z drużyną Kuby.

O to gdzie jest miejsce polskiej reprezentacji w obecnym układzie sił światowej siatkówki zapytaliśmy Krzysztofa Felczaka, pierwszego trenera kadry B – bezpośredniego zaplecza naszej pierwszej reprezentacji.Wszyscy rozumieliśmy, że zakończona Liga Światowa była w tym roku jedynie etapem pracy, który miał służyć dobremu występowi na mistrzostwach świata. Mieliśmy wyjątkowo ciężką grupę i od początku zdawaliśmy sobie też sprawę, że będzie trudno z niej wyjść. Przegraliśmy małymi punktami – wraca do występu naszej reprezentacji w Lidze Światowej Krzysztof Felczak. – Liczyliśmy na występ w finale, gdyż po znakomitej inauguracji wydawało się, że jest on bardzo realny. Niestety, minimalnie lepsi okazali się Serbowie i to oni pojechali zagrać w moskiewskim finale. Taki jest sport. Kadra miała więc kilka dni wolnego więcej – podsumowuje.

Liga Światowa już dawno za nami, ale echa moskiewskiego finału wciąż nie milkną. A niespodzianek nie brakowało. Odległe miejsce reprezentacji Włoch, „pudło” bez tradycyjnie znajdujących się w czołówce Serbów, zadziwiająco dobra dyspozycja Francuzów, którzy ostatnimi czasy przegrywali wszystkie ważne imprezy, do tego zaledwie trzecia pozycja grających u siebie Rosjan. Warto też zwrócić uwagę na występ Brazylijczyków, którzy choć ponownie sięgnęli po najwyższe laury, to jednak nie błyszczeli tak, jak w latach poprzednich. Czy wszystko to może wskazywać na zmiany hierarchii, które szykują się w siatkarskim świecie? Czy zawody w Moskwie były obiektywnym wyznacznikiem układu sił przed listopadowymi mistrzostwami w Japonii?

Myślę, że moskiewski finał może wskazywać na pewne przeszeregowania w czołówce światowej – komentuje Krzysztof Felczak. – Może się okazać, że na mistrzostwach świata będziemy świadkami zmiany sił w światowej siatkówce. Duży kłopot z utrzymaniem swojej pozycji mogą mieć Serbowie. Nie wiadomo jak zaprezentują się Włosi, aczkolwiek wiemy, że podczas LŚ nie grali w pełnym składzie. Taki zespół jak Francja na pewno będzie miał bardzo duże aspiracje medalowe w listopadowych zawodach.

W takim razie, jakiego miejsca na MŚ możemy spodziewać się dla naszej reprezentacji? Czy w ogóle możemy liczyć na medal?

Gdzie będzie miejsce Polski? Najlepszym weryfikatorem aspiracji i umiejętności będzie boisko i to ono zdecyduje gdzie się znajdziemy. Przy zmianie układu sił w światowej siatkówce myślę, że mamy szanse ugrać coś więcej dla siebie. Mam nadzieję, że dojdziemy tam gdzie sięgają nasze ambicje i apetyty naszych kibiców.

Biorąc pod uwagę to, że reprezentanci Francji i Włoch grają od września swoje krajowe rozgrywki, Raul Lozano dostał wyjątkowo komfortowe warunki do pracy. Ma do dyspozycji większość zawodników i może bez większych przeszkód przygotowywać zespół do występu w Japonii. Miejmy nadzieję, że oznacza to ni mniej ni więcej tyko to, że możemy z optymizmem oczekiwać występów Biało-czerwonych na mistrzostwach Świata.

*Z Krzysztofem Felczakiem rozmawiała Natalia Starosta – reprezentacja.net

Tekst zamieszczony dzięki uprzejmości oraz we współpracy z serwisem Polskie Reprezentacje Piłki Siatkowej – reprezentacja.net

źródło: reprezentacja.net

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
reprezentacja Polski mężczyzn

Więcej artykułów z dnia :
2006-10-04

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved