Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > reprezentacja Polski kobiet > Dorota Ściurka: Zasługuję na grę w Japonii

Dorota Ściurka: Zasługuję na grę w Japonii

Dorota Ściurka to nowa twarz w ekipie siatkarek Centrostalu/Focus Park. Przyszła do bydgoskiego klubu z Dalinu Myślenice. Walczy o miejsce w reprezentacji Polski na mistrzostwa świata w Japonii.

Jedyna siatkarka Centrostalu/Focus Park, która gra w reprezentacji Polski, jest dumą bydgoskich kibiców. Smuci ich za to fakt, że z powodu przygotowań kadry, nie mogli jej jeszcze poznać. Jak mówi Ściurka będziemy mogli ją dopiero zobaczyć w grudniu. –Prawdopodobnie na stałe dołączę do zespołu dopiero w grudniu po mistrzostwach świata w Japonii, o ile oczywiście znajdę się w składzie wybranym przez trenera Ireneusza Kłosa.

Nowa przyjmująca Centrostalu obecnie przebywa w Bydgoszczy – Pobyt jest krótki, ledwie dwa dni. Zdążyłam się przywitać z koleżankami, porozmawiać i w czwartek wracam na zgrupowanie do Kędzierzyna – mówi Ściurka. – Dowiedziałam się też od dziewczyn, że prawdopodobnie będziemy grać ligowe mecze w hali Łuczniczka. Ja wprawdzie jestem przyzwyczajona do małych sal, takich jak ta na Astorii, gdzie grał Centrostal, ale ciekawie będzie zmierzyć się z wielką Łuczniczką.Bydgoscy kibice mieli okazję przekonać się do umiejętności Doroty podczas eliminacji do przyszłorocznego World Grand Prix, które odbyły się w Warnie. – No tak. Nasz awans przyszedł z wielkim trudem. W Warnie grałyśmy przecież bez środkowych, Kasi Skowrońskiej i Marii Liktoras. Nie było Małgosi Glinki. Na dodatek pierwszy mecz z Holandią podciął skrzydła i odebrał trochę wiary w siebie, Wygrywałyśmy przecież 2:0 i potem przyszły kolejne trzy przegrane sety. Drugie spotkanie to też porażka, ale potem się zmobilizowałyśmy i to dało awans.

Mimo niezłego występu w Bułgarii Dorota Ściurka nie wie czy w listopadzie wraz z kadrą pojedzie na Mistrzostwa Świata – Nie jestem pewna, czy pojadę do Japonii. Dowiem się o tym pewnie dopiero przed samymi mistrzostwami. Mam nadzieję, że ciężka praca na treningach przekona trenera, że zasługuję na grę w Japonii.

Z Dorotą Ściurką rozmawiał Wojciech Borakiewicz (Gazeta Wyborcza)

źródło: gazeta.pl, inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
reprezentacja Polski kobiet

Więcej artykułów z dnia :
2006-10-04

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved