Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Liga Siatkówki Kobiet > Daniela Rojkova: We Wrocławiu czuję się jak w domu

Daniela Rojkova: We Wrocławiu czuję się jak w domu

Daniela Rojkova reprezentantka Słowacji od nowego sezonu grać będzie w Gwardii Wrocław. - Wasza liga jest silniejsza niż słowacka, w Polsce chcę wiele się nauczyć - powiedziała nowa siatkarka Gwardii.

Andrzej Gliniak: Jak się zaaklimatyzowałaś w drużynie?

Daniela Rojkova:Bardzo dobrze jest mi z nową drużyną, dziewczyny są bardzo fajne i na treningach i poza nimi. W pokoju mieszkam z Gosią Luberą i czasem zapominamy kluczy do pokoju, a w zasadzie to ja nie pamietam o nich. Grupa siatkarek to dziewczyny w moim wieku więc łatwo przyszło nam się dogadać, bardzo dobrze wspólnie pracujemy, a treningi są ciężkie, po zajęciach jest się z kim pośmiać, powygłupiać.A.G: – Jak podoba Ci się Wrocław?

Daniela Rojkova:Kiedy tu byłam po raz pierwszy (w sierpniu – przyp. red.) wtedy zwiedziłam Rynek razem z Kasią Mroczkowską i Wiolą Szkudlarek, bardzo mi się podobał. Miasto podobne trochę do mojej Bratysławy więc czuję się tu świetnie. Wrocław wzbudził we mnie wiele sympatii.

A. G: – Co słyszałaś wcześniej o polskiej siatkówce?

Daniela Rojkova:U nas na Słowacji to my wiemy, że Polki znakomicie grały w poprzednich dwóch edycjach ME zdobywając dwa złote medale. Wasza liga jest silniejsza niż słowacka. Przyjazd do Wrocławia to dla mnie spore wyzwanie i sportowy awans, gdyż w waszej lidze gra wiele silnych zespołów.

A. G: – Twój chłopak to dwukrotny medalista olimpijski w strzelectwie, które z Was w takim razie czuje się bardziej gwiazdą?

Daniela Rojkova:Ja nie jestem gwiazdą, on jest moją gwiazdą (śmiech) w życiu. Natomiast Josef (chłopak Danieli – przyp. red.) jest bardzo znany i popularny w Słowacji ponieważ u nas nie ma wielu medalistów takich wielkich imprez miedzynarodowych jak Olimpiada. On jest sportowcem na najwyższym światowym poziomie, staram się mu dorównać.

A. G: – Co możesz wrocławianom powiedzieć o siatkówce na Słowacji?

Daniela Rojkova:Nasza pierwsza liga to dziesięć zespołów, z których tak naprawdę liczą się tylko dwa : Osenica i Bratysława. Obie drużyny reprezentują średni europejski poziom, występowały w pucharze CEV i Top Teams. Ja pochodzę właśnie z Bratysławy, w tamtym sezonie zdobyliśmy wicemistrzostwo Słowacji a ja występowałam również w reprezentacji mojego kraju. Naszym tegorocznym reprezentacyjnym sukcesem było wywalczenie awansu do ME w 2007 roku.

A. G: – Czy w Polsce zaskoczyło Cię coś szczególnego?

Daniela Rojkova:Raczej nie, nasze kraje są do siebie bardzo podobne. Chociaż, tak…zaskoczył mnie koper. W Polsce większość potraw jest podawane z koprem, u nas tego nie ma, oprócz tego drobiazgu czuję się tutaj jak w domu.

Tekst opracowano na podstawie rozmowy Andrzeja Gliniaka/Echo Miasta z Daniela Rojkovą.

źródło: Echo miasta

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Liga Siatkówki Kobiet

Więcej artykułów z dnia :
2006-10-04

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2019 Strefa Siatkówki All rights reserved