Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > reprezentacja Polski kobiet > Zastąpić Glinkę

Zastąpić Glinkę

Zmęczone, ale szczęśliwe wróciły z Warny polskie siatkarki. Ireneusz Kłos może spokojnie brać się za przygotowania do mistrzostw świata. Najpierw jednak kadra dostała kilka dni wolnego.

Razem z siatkarkami lotem do Wiednia, a stamtąd do Warszawy wracał Waldemar Wspaniały, wiceprezes PZPS i koordynator kadry kobiet w jednej osobie.

Moja ocena tego wyniku może być tylko pozytywna. W składzie, jaki pojechał do Warny, była tylko połowa zawodniczek, który rok temu zdobyły mistrzostwo Europy. Natomiast pozostałe ekipy, może z wyjątkiem Bułgarii, grały w swoich najsilniejszych składach. To nie jest tak, że my jesteśmy mistrzami Europy i pierwsze miejsce jest zarezerwowane dla nas. Różnice między zespołami są naprawdę minimalne. Jednego dnia przegraliśmy z Azerbejdżanem 2:3, a trzy dni później z tym samym zespołem wygraliśmy 3:1 i dziewczyny mogły się cieszyć z awansu. To jest wielki sukces zarówno tej drużyny, jak i jej młodego trenera – powiedział Waldemar Wspaniały.W Warnie stworzył się zalążek zespołu, który za cztery tygodnie ma walczyć w mistrzostwach świata. Największym odkryciem tego turnieju, zdaniem prezesa Wspaniałego, jest Anna Podolec. Zawodniczka BKS-u Bielsko, gra na tej samej pozycji, co Małgorzata Glinka, która zrezygnowała z występów w reprezentacji. – Ania dysponuje świetnymi warunkami fizycznymi. Jeżeli tylko ominął ją kontuzje, które dokuczały jej w przeszłości, to może być kolejną gwiazdą tej drużyny – dodał Waldemar Wspaniały.

Zanim polskie siatkarki polecą na mistrzostwa świata, będzie je można zobaczyć w Polsce. W czwartek rozpoczyna się zgrupowanie w Kędzierzynie, gdzie w piątek i sobotę zostaną rozegrane mecze z zespołami rosyjskiej ekstraligi – Zariecze i Tulica. W niedzielę reprezentacja uda się do Sanoka. Po drodze zaplanowano przystanek w Krakowie, by wziąć udział w promocji kalendarza, do którego same pozowały. W poniedziałek i wtorek rozegrane zostaną towarzyskie mecze z Niemkami w Sanoku. 17 października drużyna poleci na zgrupowanie do Chin, skąd uda się bezpośrednio do Japonii.

źródło: naszemiasto.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
reprezentacja Polski kobiet

Więcej artykułów z dnia :
2006-10-03

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved