Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > reprezentacja Polski mężczyzn > Paweł Papke powraca do formy

Paweł Papke powraca do formy

Widzowie turnieju memoriałowego Zdzisława Ambroziaka z entuzjazmem powitali powrót wielkiej formy Pawła Papkego. Zawodnik zagrał koncertowo i został uznany za najlepszego atakującego turnieju.

Papke, który od dłuższego czasu miał problemy ze zdrowiem czuje się już zdecydowanie lepiej. Nie zapomina jednak o ścięgnie achillesa. – Pamiętam drania cały czas, wyjął mi z siatkarskiego życiorysu kawał czasu. Ale wreszcie mogłem przepracować solidnie okres przygotowawczy i poruszam się swobodnie, bez strachu, że coś mi strzeli – powiedział Papke.

Dobrą grę na boisku podczas memoriału pokazała cała drużyna z Olsztyna. Według Papkego jest jednak jeszcze za wcześnie, żeby wyciągać wnioski odnośnie układu sił w nadchodzącym sezonie ligowym. –Żadna z drużyn nie zagrała w pełnym składzie. Na pewno mój PZU AZS Olsztyn włączy się do walki o tytuł. Czwarty raz się do tego przymierzamy, a tak w ogóle Olsztyn czeka na mistrzostwo 15 lat.Papke nie pojedzie na Mistrzostrwa Świata do Japonii. Wyjazd na Igrzyska Olimpijskie pozostaje natomiast sprawą otwartą. Zawodnik jest optymistą. –Zdrowie wróciło i jeszcze na parę lat powinno go wystarczyć.

Gra Pawła jest uważnie obserwowana przez Raula Lozano i jego asystenta Alojzego Świderka. –Przed startem do tegorocznej Ligi Światowej Paweł poprosił Raula Lozano o zwolnienie z obowiązków kadrowicza, aby uporać się z kontuzją. I taki „urlop” został mu udzielony, zdrowie jest najważniejsze. Bardzo się cieszę, że już wraca do wysokiej formy. Niemniej powoływanie go teraz na te ostatnie dwa tygodnie przed MŚ do kadry nie miałoby sensu. Zresztą 19-osobowa kadra już jest.

Poczekamy więc spokojnie na ligowe rozgrywki po mistrzostwach i popatrzymy uważnie na co Pawła stać. Nie będzie mu łatwo, bo staje do konkurencji z Mariuszem Wlazłym i Grzegorzem Szymańskim, ale to zawodnik ogromnie wartościowy i z pewnością go nie przeoczymy – stwierdził Świderek.

źródło: Super Express

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
reprezentacja Polski mężczyzn

Więcej artykułów z dnia :
2006-10-03

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved