Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > reprezentacja Polski kobiet > M.Zenik: Zakładałyśmy wyjść z grupy na pierwszym miejscu

M.Zenik: Zakładałyśmy wyjść z grupy na pierwszym miejscu

Polska reprezentacja kobiet pod wodzą Ireneusza Kłosa awansowała do przyszłorocznych rozgrywek World Grand Prix. Gra naszej drużyny nie była zadowalająca, jednak jej zawodniczki optymistycznie podchodzą do przyszłości.

Głównym naszym celem są mistrzostwa świata. W tej chwili nie jest najlepsza, ale przed nami jeszcze kolejne mecze, więc forma na pewno przyjdzie. – powiedziała po turnieju w Warnie Mariola Zenik.

Założenia przed turniejem były jednak inne niż to wyszło w praktyce.Zakładałyśmy wyjść z grupy na pierwszym miejscu. Najważniejszy był pierwszy mecz. Mogłyśmy go wygrać 3:0, niestety nie udało się. Wygrałyśmy dwa najważniejsze spotkania i cieszymy się, że możemy grać dalej. – dodała Zenik.

Izabela Bełcik wyjeżdżała na turniej w Warnie z nie w pełni sprawnym kolanem.

Jakoś sobie radzę, próbuje skakać, jednak cały czas muszę uważać na tą nogę. Nadal występuje ból jednak to już nie jest taki ból jaki był przedtem. Przemęczenie, długi okres oszczędzania tej nogi daje teraz znać o sobie. Myślę, że powinno być jak najlepiej. – mówi obecnie na temat swojej dolegliwości rozgrywająca reprezentacji.

Zapytana o przyczynę porażki w pierwszym meczu z Azerkami Iza Bełcik mówi:

Byłyśmy pełne motywacji po meczu na Grand Prix z Azerbejdżanem, byłyśmy przekonane, że wygramy z tą drużyną. Może nastąpiło zbytnie rozprężenie. Najważniejsze, że w drugim meczu udowodniłyśmy, że jesteśmy lepszym zespołem.

O obecnej formie nasza rozgrywająca nie chce mówić za wiele, jednak z optymizmem mówi o przyszłości.

Forma. Mam nadzieję, że będzie jeszcze lepsza. W tej chwili ciężko mówić o szczycie formy. Teraz mamy dwa dni wolnego, za chwilę następne zgrupowanie cały czas treningi sparingi. Musi to dać w końcu zamierzony efekt.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
reprezentacja Polski kobiet

Więcej artykułów z dnia :
2006-10-03

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved