Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > mistrzostwa świata > Giovanni Caprara: Mamy największy potencjał

Giovanni Caprara: Mamy największy potencjał

Rosja po zwycięstwie nad Holandią 3:1 wygrała w Warnie kwalifikacyjny turniej do przyszłorocznej Grand Prix. Trener "sbornej" na pytanie czy ma już dwunastkę na mistrzostwa świata w Japonii odpowiada, że tak.

Jeżeli do początku mistrzostw świata nie zajdą jakieś niespodziewane wydarzenia, to w Japonii zagrają te zawodniczki, które występowały w Warnie – powiedział trener Giovanni Caprara. – Po powrocie z Bułgarii będziemy mieć krótki odpoczynek, a następnie spotkamy się na 10-dniowym zgrupowaniu Nowogorsku. Potem zagramy w turnieju w Alessio razem z Włochami, Peru oraz Serbią i Czarnogórą. Potem jeszcze będą dwa-trzy dni przygotowań w Nowogorsku i 24 października odlecimy do Japonii. Myślę, że tydzień wystarczy nam na aklimatyzację.

W Japonii miałyby więc zagrać: Natalia Safronowa, Jekatierina Gamowa, Lubow Sokołowa, Jelena Godina, Julia Mierkułowa, Maria Borodakowa, Olga Żytowa, Maria Bruncewa, Natalia Kulikowa, Marina Szeszenina, Marina Akułowa oraz Swietłana Kriuczkowa.Giovanni Caprara uważa, że rosyjska drużyna w porównaniu z pozostałymi uczestnikami mistrzostw świata ma największe rezerwy umożliwiające poprawę gry. – U nas jest największy potencjał – powiedział trener Caprara. – W składzie są cztery zawodniczki, które w kadrze znalazły się w tym sezonie po raz pierwszy. One mogą bardzo poprawić swoje umiejętności. Mam też zawodniczki, które dzięki swemu doświadczeniu mogą pojedynczo rozstrzygać o losach meczu.

Jeżeli Rosja, jego zdaniem, wzmocni się przez najbliższy miesiąc jako zespół, to Jekatierinę Godinę i jej koleżanki stać będzie na walkę o złoty medal.

Na pytanie jakie elementy trzeba przede wszystkim poprawić Giovanni Caprara odpowiedział, że „przede wszystkim nasze działania w ataku. Musimy obniżyć liczbę błędów w tym elemencie.” – W najbliższych czterech tygodniach trzeba też popracować nad szybkością – powiedział włoski trener reprezentacji Rosji. – Będziemy szlifować też technikę, poprawiać przyjęcie i zwrócimy też uwagę na +nieprzewidziane wydarzenia+.

źródło: lsk.net.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
mistrzostwa świata

Więcej artykułów z dnia :
2006-10-03

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved