Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > reprezentacja Polski kobiet > Andrzej Niemczyk na badaniach

Andrzej Niemczyk na badaniach

Były trener polskiej kobiecej reprezentacji - Andrzej Niemczyk nadal przebywa w szpitalu w Białymstoku. Lekarzy wykonują już ostanie badania, które dokładnie mają pomóc zdiagnozować przyczyny nadciśnienia szkoleniowca. Właśnie ta choroba była jedną z przyczyn odejścia Andrzeja Niemczyka z polskiej reprezentacji.

Wykonane dotychczas badania nie pozwoliły na znalezienie przyczyn dolegliwości. – Jednego dnia mam ciśnienie 130/80, a kilkanaście godzin później wskazówka skacze do poziomu 170/110. To nie jest normalne zachowanie organizmu – wyjaśnia trener. – Dowiedziałem się, że w 70% przypadków nie można zdiagnozować przyczyn nadciśnienia – dodaje.

W takim przypadku Andrzej Niemczyk do końca życia będzie musiał przyjmować leki i… unikać stresu, co jednoznacznie oznacza koniec kariery trenerskiej. – Nie ma pewności, czy lekarze pozwolą mi wrócić do zawodu – twierdzi.Po zakończeniu wszystkich badań i ewentualnym postawieniu diagnozy trener Niemczyk umówiony jest na rozmowę z szefami Polskiego Związku Piłki Siatkowej. Sam szkoleniowiec nie ukrywa, iż ma ochotę na powrót do kadry. – Po co mam kłamać. Oczywiście nie nastąpi to jeszcze przed mistrzostwami świata w Japonii. Jest za mało czasu, a po drugie umówiliśmy się z działaczami, że będziemy dyskutowali o mojej przyszłości w kontekście okresu po japońskim turnieju – mówi.

Zakładając, że lekarze nie pozwolą Andrzejowi Niemczykowi powrócić do pracy trenerskiej, a PZPS będzie chciał go zatrzymać, istnieje możliwość, iż szkoleniowiec otrzyma inna propozycję, np. będzie szefem projektu szkolenia młodzieży pod patronatem związku i firmy Plus GSM. – Nie mogę zadeklarować, czy obejmą takie stanowisko, bo to pomysł w bardzo wstępnej fazie – podkreśla były trener polskich siatkarek. – Firma Plus GSM chciałaby za kwotę 3 milionów złotych stworzyć i wdrożyć specjalny program rozwoju siatkówki w naszym kraju. Dzięki takiemu rozwiązaniu nie musielibyśmy się martwić o przyszłość naszej dyscypliny – opowiada.

W grę wchodzi również …rozwód z Polskim Związkiem Piłki Siatkowej i reprezentacją. – Jednak muszę podkreślić, ze nie wyobrażam sobie życia bez siatkówki – mówi na koniec Andrzej Niemczyk.

źródło: SportoweFakty.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
reprezentacja Polski kobiet

Więcej artykułów z dnia :
2006-10-03

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved