Strona Główna > Aktualności > II liga kobiet > Wygrane częstochowskich drugoligowców

Wygrane częstochowskich drugoligowców

Częstochowski Delic-Pol Norwid był faworytem II-ligowego meczu z UKS-em SMS-em Łódź i nie zawiódł. Siatkarki Domeksu Częstochowianki pokonały beniaminka z Trzebnicy za trzy punkty.

Po łatwym wygraniu pierwszej partii gospodarze rozluźnili się trochę w następnej. Dzięki temu kibice w hali Polonia byli świadkami zaciętej końcówki. W niej więcej zimnej krwi wykazali łodzianie i na przewagi zwyciężyli do 24. Podrażnieni siatkarze Stanisława Gościniaka w dwóch kolejnych setach nie pozwolili rywalom na zbyt wiele. Z dobrej strony pokazali się wszyscy zawodnicy Delic-Polu Norwida. – W drugim secie straciliśmy kilka punktów w jednym ustawieniu i musieliśmy gonić rywali – powiedział kapitan Paweł Mazowski. – W końcówce udało się doprowadzić do remisu, ale pojedyncze błędy zadecydowały o porażce. Ogólnie, poza tym setem, kontrolowaliśmy wydarzenia na parkiecie.

Delic Pol Częstochowa – UKS SMS Łódź 3:1 (25:20, 24:26, 25:16, 25:16)

Delic-Pol Norwid: Kusaj, Mazowski, Szczepanik, Guindo, Szlubowski, Ferek, Pachliński (libero).

Siatkarki Częstochowianki pokonały beniaminka z Trzebnicy za trzy punkty. Pierwszy i drugi set toczył się pod dyktando gospodyń. Mocna zagrywka oraz dobra gra na siatce sprawiły, że Częstochowianka szybko uzyskiwała przewagę. – Wiedziałem, że rywal nie jest zbyt wymagający, dlatego w trzecim secie dałem szansę gry zmienniczkom – mówi częstochowski szkoleniowiec Paweł Kapica. – Niestety, gra nie układała się po naszej myśli, Gaudia uzyskała kilkupunktową przewagę i przegraliśmy w tej partii do 17. W czwartym secie wszystko już wróciło do normy. Domex nie pozwolił sobie na chwilę słabości, wygrał do 21, a cały mecz 3:1.

AZS Częstochowianka – Gaudia Trzebnica 3:1 (25:22, 25:22, 17:25, 25:21)

AZS Częstochowianka: Feć, Fortuna, Borzęcka, Krzyżanowska, Sokalska, Czok, Bury (l) – Wawrzycka, Rudzka, Cieplińska, Poźniak.