Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > II liga mężczyzn > Strefowe podsumowanie II ligi mężczyzn

Strefowe podsumowanie II ligi mężczyzn

W tym roku najwcześniej spośród wszystkich szczebli swoje rozgrywki zainaugurowała II liga. Po pierwszej kolejce, która odbyła się 23 września, jeszcze nie było wiadomo kto będzie faworytem w poszczególnych grupach. W minioną sobotę dowiedzieliśmy się już więcej.

Grupa I

Po dwóch kolejkach zdecydowanymi faworytami grupy stały się beniaminki – KU AZS UAM Poznań i GTS Gdańsk. Drużyna z Poznania jak widać kontynuuje utartą drogę przez ubiegłorocznego zwycięzcę grupy i beniaminka I ligi Inotel Poznań. Trzeci beniaminek, MKS Sudety Kamienna Góra, rozegrał do tej pory tylko jeden mecz, w którym nie udało mu się pokonać siatkarzy KS Rewalskie Morze Bałtyk. Drużyny AZS Zielona Góra oraz Ikar Legnica do tej pory zanotowały po jednym zwycięstwie i jednej porażce, ale z bezpośredniej konfrontacji pomiędzy obiema drużynami zwycięsko wyszedł Ikar. Natomiast nie wiadomo jeszcze do końca jak w lidze będą radzić sobie spadkowicze z I ligi. MOW Międzyrzecz rozegrał dopiero jeden mecz, a Olimpia Sulęcin ani jednego. Jednak sulęcinianie doskonale grali w Pucharze Polski i byli bliscy awansu do rozgrywek grupowych, gdzie zagraliby z zespołami z ekstraklasy. Jedyną drużyną w grupie bez zwycięstwa pozostaje Chrobry Głogów.

Wyniki oraz tabela gr. 1 II ligi mężczyzn



Grupa II

Na czele tabeli po dwóch kolejkach znajdują się siatkarze LKS Czarni Wirex Rząśnia, którzy wygrali dwa mecze, tracąc przy tym jedynie jednego seta. Tuż za nimi znajduje się zespół Juventuru Wałbrzych, który po ubiegło tygodniowym pięciosetowym pojedynku, tym razem w szybkich trzech setach pokonał zespół Rosiek Syców. Depczą im jednak po piętach co najmniej trzy inne zespoły, w tym przeniesiony z gr. IV Rafako Racibórz i młodzi zawodnicy z Delic-Pol Norwid Częstochowa prowadzeni przez Stanisława Gościniaka. Drużyna spod Jasnej Góry po zaskakująco przegranym meczu z AZS Opole w ubiegłą sobotę, w tym tygodniu zrehabilitowała się wygrywając przed własną publicznością z UKS SMS Łódź – jedynym zespołem bez zwycięstwa w grupie. Strzelce Opolskie i debiutująca Warta Działoszyn mają na swym koncie po jednym odniesionym zwycięstwie.

Wyniki oraz tabela gr. 2 II ligi mężczyzn

Grupa III

Grupa ta ma jednego faworyta – Trefl Gdańsk. Tak przynajmniej wynika ze składu gdańszczan, który może się pochwalić, że posiada w swoich szeregach byłych reprezentantów kraju. Na razie jednak Trefl rozegrał jeden mecz i to z SMS Spałą, który wyraźne wygrał drugim składem. Na efekty wzmocnień wypada zatem poczekać… być może do przyszłego tygodnia. Wtedy to zespół z Gdańska zmierzy się jak na razie z rewelacyjnym beniaminkiem z Kozienice, który ma na swoim koncie dwa zwycięstwa, w tym ostatnie odniesione przy pełnych trybunach nad warszawską Legią. Tuż za KKS Kozienic z gorszymi stosunkami setów plasują się w tabeli Pekpol Ostrołęka i trzecia Wilga Garwolin. Drugi debiutant w lidze Ślepsk Augustów przegrał dwa mecze przed własną publicznością. Dwie porażki na swym koncie mają również AZS UWM II Olsztyn i MKS MDK Warszawa.

Wyniki oraz tabela gr. 3 II ligi mężczyzn

Grupa IV

Przed rozpoczęciem rozgrywek zespół WTS Warka i KKS Kozienice zamieniły się grupami z inicjatywy działaczy wareckich, którzy nie chcieli ewentualnie grać o awans do I ligi z drużyną z Gdańska. W grupie IV siatkarze z Warki radzą sobie zatem całkiem nieźle, będąc w czołówce tabeli razem z MOS Będzin. Jak na razie brylują oni w grze na siatce, co było widoczne w ostatnim meczu z Cukrownikiem Lublin. W ogólnym rozrachunku jednak WTS Warka traci punkt do lidera z Ropczyc, który jako jedyny wygrał wszystkie swoje mecze za trzy punkty. Również przeniesiony z III grupy Jadar II Radom ugrał do tej pory tylko 1 pkt, podobnie jak spadkowicz z I ligi, Górnik Radlin. Bez zwycięstwa po dwóch kolejkach jest debiutujący w II lidze trzeci zespół SMS Spała oraz Okocimski Brzesko, który w miniony weekend przegrał na własnym terenie z siatkarzami MKS Andrychów. Andryszanie natomiast przed tygodniem uznali wyższość zajmującego obecnie czwarte miejsce w tabeli zespołu Karpat Krosno.

Wyniki tabela gr. 4 II ligi mężczyzn

źródło: Strefa Siatkówki

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
II liga mężczyzn

Więcej artykułów z dnia :
2006-10-02

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved