Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > Strefowe podsumowanie 3. kolejki greckiej ekstraklasy

Strefowe podsumowanie 3. kolejki greckiej ekstraklasy

Za nami 3.kolejka greckiej ekstraklasy. Jednak nie wszystkie mecze zostały rozegrane, wciąż czekamy na wynik meczu A.O. Pagratiou i A.O. Orestiada. Aktualnym liderem tabeli został zespół Olympiacosu Pireus. Przyjrzyjmy się jak przebiegały poszczególne spotkania.

Bez żadnych problemów niedawny przeciwnik Skry Bełchatów w Lidze Mistrzów – Olympiacos Pireus pokonał drużynę Panellinios 3:0. Można powiedzieć, że w pierwszym secie gracze Pireusu zdeklasowali przeciwników, pokonując ich 25:15. W dwóch kolejnych setach Panellinios zagrali lepiej, jednak nie wystarczyło to na dobrze dysponowany Olympiacos. Dzięki temu zwycięstwu Olympiacos Pireus został liderem tabeli greckiej ekstraklasy.

Olympiacos Pireus – Panellinios 3:0 (25:15, 25:18, 25:20)

W meczu AEK Ateny i Lamii początkowo było bardzo gorąco. Pierwszy set padł bowiem łupem gości 30:28. Na tym jednak skończyła się dobra passa Lamii. Wprawdzie drugi i trzeci set były bardzo wyrównane, jednak to gospodarze z Aten górowali w końcówkach setów. Ostatnia partia to fantastyczna postawa AEK Ateny. Gospodarze zwyciężyli w czwartym secie 25:15.

AEK Ateny – Lamia 3:1 (28:30, 25:22, 25:22, 25:15)

Mecz pomiędzy E.A. Patron a Iraklisem Saloniki był jednym z trzech, które zakończyły się dopiero w piątym secie. Po pierwszym secie prowadzenie objęli goście z Salonik, jednak w końcówce drugiego zabrakło im szczęścia i ulegli na przewagi 25:27. Kolejny set również padł łupem E.A. Patron i było 2:1 dla gospodarzy. Iraklis zdołał jednak doprowadzić do piątego seta. W nim jednak bez większych problemów zwyciężyli gospodarze 15:7 i to oni wygrali całe spotkanie 3:2. W tabeli jednak wciąż wyżej znajduje się zespół Iraklis Saloniki.

E.A. Patron – Iraklis Saloniki 3:2 (23:25, 27:25, 25:23, 20:25, 15:7)

Zdobywca Superpucharu Grecji – Panathinaikos Ateny zwyciężył w meczu trzeciej kolejki z drużyną Aris Saloniki. Jednak nie było to łatwe zwycięstwo. Po dwóch setach Panathinaikos prowadził 2:0, pokonując drugim secie Aris 25:13. Jednak gospodarze zdołali doprowadzić do remisu. W tie-breaku ponownie goście byli górą, wygrywając 15:11. Obecnie zarówno Aris, jak i Panathinaikos zajmują miejsca w czołówce tabeli.

Aris Saloniki – Panathinaikos Ateny 2:3

(21:25, 13:25, 25:23, 25:19, 11:15)

W meczu kolejnego zespołu z Salonik – P.A.O.K. również odbył się piąty set. W meczu z Ethnikos gości z Salonik zwyciężyli 3:2. Było to bardzo wyrównane spotkanie, w którym każdy set rozstrzygały końcówki. Jednak te-break należał już do zespołu P.A.O.K. Gracze z Salonik zwyciężyli go do 11. Oba zespoły zajmują po trzeciej kolejce miejsca w środkowej części tabeli.

Ethnikos – P.A.O.K. Saloniki 2:3 (25:23, 20:25, 22:25, 25:21, 11:15)