Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Michał Kubiak: Młodość z rutyną tworzy zgraną parę

Michał Kubiak: Młodość z rutyną tworzy zgraną parę

Młody i utalentowany przyjmujący - Michał Kubiak w sobotę podczas Memoriału Zdzisława Ambroziaka zadebiutował w barwach PZU AZS Olsztyn. W rozmowie ze Strefą Siatkówki podsumowuje występ akademików oraz mówi o swoim miejscu w zespole Ireneusza Mazura.

Michał Kubiak: Widać było, że zespół zagrał poprawnie. Wszyscy wiemy, że jest to dopiero okres przygotowań i nikt tu nie nastawiał się na bardzo poważne granie, choć spotkanie nasze z Jastrzębiem było bardzo zacięte. Uważam, że my zagraliśmy dobrą siatkówkę, bez dużej ilości błędów i to wystarczyło żeby wygrać ten turniej.

– Grasz na pozycji przyjmującego, a w klubie konkurencja na tej pozycji jest nie mała. Jak oceniasz swoją szansę na grę w pierwszym składzie zespołu?O pierwszej szóstce to na razie nie ma co nawet mówić, choć byłoby to dla mnie wielkie wyróżnienie, gdybym wyszedł w jakimś meczu w pierwszym składzie. Jestem może nie tyle co za młody, ale za mało doświadczony by grać w pierwszej szóstce. A jak oceniam swoje szanse? Ja przyszedłem do Olsztyna przede wszystkim żeby się uczyć od chłopaków, którzy są starsi, bardziej doświadczeni i mam nadzieję, że wyjdzie mi to na dobre, a w przyszłości dzięki temu będę lepszym graczem.

– Gra w PZU AZS Olsztyn to z pewnością dla Ciebie kolejny etap kariery.

Zgadza się. Z zespołem pracuje teraz bardzo dobry i doświadczony trener. Są stworzone niezłe warunki do gry i do tego, aby się rozwijać. Wszystko idzie ku lepszemu. Każdy z zawodników przykłada się do pracy na treningach i chce się trenerowi pokazać z jak najlepszej strony. Ja też.

– Postawiłeś sobie jakiś cel na nadchodzący sezon?

Jako zespół chcielibyśmy zdobyć medal. W drużynie są wzmocnienia. Przyjechał Richard (Richard Lambourne – przyp. redakcji) zza oceanu i Sinan z Turcji (Sinan Cem Tanik – przyp. redakcji), więc wydaje mi się, że możemy walczyć o złoto. Z kolei indywidualnie u mnie wszystkie elementy są do poprawy.

– Co Michał Kubiak wniesie do zespołu AZS Olsztyn?

Ja jestem młody a w zespole jest sporo rutynowanych zawodników. Jak wiadomo młodość z rutyną tworzy zgraną parę i wydaje mi się, że w najbliższym czasie to będzie dobra recepta na zdobywanie punktów ligowych i wygrywanie.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
PlusLiga, rozgrywki towarzyskie

Więcej artykułów z dnia :
2006-10-02

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved