Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > inne > Kubańczyk w Jastrzębskim Węglu?

Kubańczyk w Jastrzębskim Węglu?

Działacze Jastrzębskiego Węgla wysłali na Kubę dokumenty z zapytaniem, czy możliwy jest transfer do naszego klubu Osmany Juantorena Portuondo, światowej gwiazdy siatkówki. Rozmowy z kierownictwem kubańskiej federacji będą kontynuowane w Polsce.

Kubańczycy mają bowiem przyjechać nad Wisłę pod koniec października, gdy odbędzie się dwumecz obu reprezentacji. Spotkania w ramach przygotowań do mistrzostw świata (Japonia 17 listopada – 3 grudnia) odbędą się w Kędzierzynie-Koźlu (25 października) i dzień później w katowickim Spodku (godz. 20.) – Wtedy okaże się, czy transfer kubańskiego siatkarza jest możliwy – wyjaśnia Zdzisław Grodecki, dyrektor klubu.

Tymczasem wczoraj ruszyła sprzedaż karnetów na mecze Jastrzębskiego Węgla. Wejściówka warta 250 zł uprawnia do oglądania wszystkich spotkań siatkarzy (także w ramach play-off, Pucharu CEV i Pucharu Polski), których gospodarzem będą jastrzębianie. – Także jeżeli mecze odbędą się w katowickim Spodku – mówi tajemniczo Grodecki.Co to oznacza? – Wszystko zależy od klasy rywala. Jeżeli przyjdzie nam na przykład rywalizować z silną Piacenzą, która ściągnie na trybuny tysiące kibiców, nie wykluczamy, że zagramy w Spodku – wyjaśnia. Póki co przed naszą drużyną spotkania w ramach rozgrywek o Puchar Polski.

Pierwsze mecze z Resovią odbędą się w niedzielę w Rzeszowie i w poniedziałek (w ramach promocji dyscypliny) w Nisku. Rewanże zaplanowano na listopad.

W tym tygodniu zapadnie decyzja, czy Przemysław Michalczyk będzie mógł trenować z piłką (przechodzi rehabilitację po kontuzji barku). Dopiero za trzy cztery, tygodnie do zajęć wróci Dawid Murek, który ma problemy z kolanem.

Autor tekstu: Wojciech Todur – Gazeta Wyborcza

źródło: gazeta.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
inne, PlusLiga

Więcej artykułów z dnia :
2006-10-02

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved