Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > Drugie zwycięstwo Tulle Naves

Drugie zwycięstwo Tulle Naves

Zespół francuskiej pierwszej ligi kobiet, Volley-ball Tulle Naves, z czterema Polkami w składzie odniósł swoje drugie zwycięstwo i zajmuje trzecią pozycję w tabeli. Przedstawiamy naszym czytelnikom raport z "polskich" spotkań we Francji.

Przypomnijmy, że w składzie drużyny Tulle Naves występują: Magdalena Michoń-Szczytowicz, Dorota Wrzochol, Izabela Placek oraz Marta Lach. W drugiej kolejce pierwszej ligi nasze zawodniczki na własnym parkiecie pokonały zespół Entremont Rixheim 3:1. Przyjezdne zaprezentowały się bardzo dobrze w obronie, jednak to wystarczyło tylko na wygranie jednego seta ze świetnie spisującymi się w ataku i bloku zawodniczkami Tulle Naves.

Volley-ball Tulle Naves – Entremont Rixheim 3:1

(25:22, 17:25, 25:21, 25:20)

Beauvais Oise, w którym występują Dorota Burdzel i Anna Śliwińska musiał uznać wyższość beniaminka I ligi, Nantes Atlantique. Zespół naszych zawodniczek prowadził już w meczu 2:0, jednak kolejne trzy sety padły łupem gospodyń. W spotkaniu nie mogła wystąpić grająca na pozycji libero Anna Śliwińska, która na rozgrzewce naciągnęła sobie mięsień uda. Wymusiło to roszady w ustawieniu zespołu Beauvais i Dorota Burdzel była zmuszona zagrać jako środkowa.

Nantes Atlantique – Beauvais Oise 3:2

(17:25, 19:25, 25:23, 30:28, 15:9)

Entente St-Chamond z Agnieszką Drzewiczuk w składzie przegrał w tie-breaku po zaciętej walce z Volley-ball Romanains. Oba zespoły prezentowały wyrównany poziom i równie dobrze zwycięsko z tej rywalizacji mógł wyjść zespół Polki.

Volley-ball Romanains – Entente St-Chamond 3:2

(25:17, 27:29, 25:20, 24:26, 15:13)