Strona Główna > Aktualności > II liga mężczyzn > Druga wygrana debiutanta

Druga wygrana debiutanta

Do małej niespodzianki doszło w hali przy ul. Kościuszki w Gdańsku, gdzie faworyzowany Orion Sulechów uległ po zaciętym boju GTS-owi Gdańsk.

Gospodarze po drugim zwycięstwie, umocnili się w czołówce grupy I , drugiej ligi mężczyzn. W przedmeczowych spekulacjach, przebąkiwano nieśmiałe o możliwościach pokonania zespołu z Sulechowa, który po pierwszej kolejce zajmował pozycję lidera grupy. GTS, prowadzony przez doświadczonego trenera Józefa Kopaczela , pokazał jednak charakter wygrywając bardzo ciężkie końcówki setów, a w konsekwencji cały mecz 3:1

Zespół GTS-u rozpoczął pierwszą partię od mocnego uderzenia, stale powiększając przewagę (10:7 , 12:8, 16:10). Szalał zwłaszcza kapitan zespołu Maciej Smoktunowicz , zdobywając punkty zarówno z ataku ze środka, bloku jak i zagrywki. Po zdobyciu szesnastego punktu coś zacięło się w ekipie gospodarzy. Kilka niewymuszonych błędów wybiło z rytmu gdańszczan, a kapitalna seria zagrywek Jakuba Janowiaka doprowadziła do wyrównania (16:16). Od tego momentu kibice mogli obserwować zaciętą walkę punkt za punkt. Punkt na wagę zwycięstwa w secie (30:28) zdobył blokiem środkowy Oriona, Marcin Czajka.

Skoncentrowani gracze GTS-u rozpoczęli drugiego seta z animuszem (7:3). Przewaga gospodarzy nie trwała jednak długo. Konsekwentna gra w obronie oraz skuteczne ataki Jakuba Pudzianowskiego i Dominika Srogi doprowadziły Sulechowian do remisu (9:9, 11:11). Wymiana ciosów trwała aż do wyniku 22:22, jednak trzy autowe ataki z rzędu przesądziły ostatecznie o przegranej gości 21:25.

Podbudowani wygraną w poprzednim secie, gracze gospodarzy rozpoczęli trzecią partię od serii mocnych zagrywek Macieja Smoktunowicza. Jego dwa asy serwisowe oraz udany pojedynczy blok Krzysztofa Pasiecznego wyprowadziły GTS na dość wyraźne prowadzenie (6:2). Podopieczni Józefa Kopaczela kontrolowali wynik meczu przez większą część seta (15:10, 19:14), jednak w końcówce nerwy dały znać o sobie. Seria zepsutych ataków Piotra Frąckiewicza pozwoliła gościom wyrównać (23:23, 24:24). Po kilku obronionych piłkach setowych, zwycięstwo gospodarzom (30:28) zapewnił skutecznym atakiem Andrzej Skórski .

Najbardziej zaciętą, była niewątpliwie partia czwarta. Walka punkt za punkt toczyła się aż do stanu 16:16. Mocne zagrywki rozgrywającego gospodarzy Bartłomieja Szczypczyka pozwoliły odrzucić od siatki graczy z Sulechowa a skuteczne kontrataki dały GTS-owi prowadzenie 19:16. Kiedy wydawało się, że zwycięstwo GTS ma już w kieszeni, zespół gości, dzięki udanym obronom libero Bartosza Odwarznego , znów wyrównał na stan 23:23. Od tego momentu nerwy zaczęły dawać się we znaki obydwu drużynom. Końcowe fragmenty seta były prawdziwym koncertem błędów, jednakże psute z obydwu stron ataki nie dawały rozstrzygnięcia. Nerwową końcówkę wytrzymał Andrzej Skórski kończąc czwartą partię pięknym atakiem z drugiej linii. GTS wygrał ostatecznie seta wynikiem 31:29 i cały mecz 3:1

W hali przy ul. Kościuszki starły się dwie bardzo wyrównane drużyny. Mecz prowadzony był w szybkim tempie a o losach poszczególnych partii decydowały niuanse. Spotkanie musiało podobać się zgromadzonym widzom. Obydwie drużyny zafundowały kibicom doskonałe widowisko trwające ponad 2 godziny, co na mecz rozstrzygnięty w czterech partiach jest nie lada wyczynem.

Drużyna i sympatycy GTS-u zachęceni cennym zwycięstwem z nadziejami spoglądają na kolejne wyjazdowe spotkanie w Sulęcinie, gdzie gdańszczanie zmierzą się z miejscową Olimpią.

GTS „Gdańsk” – MSKS „Orion” Sulechów 3:1
(28:30, 25:21, 30:28, 31:29)