Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > II liga kobiet > Druga porażka siatkarek AZS Opole

Druga porażka siatkarek AZS Opole

Siatkarki AZS Opole w drugim meczu w tym sezonie doznały drugiej porażki. Pszczyna to kandydat do awansu do I ligi, ale z Opola mogła wyjechać nawet bez punktu.

Niestety dla opolanek, w decydujących momentach zawiódł ich atak. – Dziewczyny grały w tym elemencie dobrze do pewnego momentu, a potem zamiast zbijać „kiwały”. Zabrakło im doświadczenia, ale myślę, że w rewanżu możemy zrobić Pszczynie niespodziankę – powiedział trener AZS-u Adam Zagożdżon.

W każdej z przegranych partii jego podopieczne prowadziły z rywalkami wyrównaną walkę do stanu po 20, ale to pszczynianki w końcówkach rozstrzygały sety na swoją korzyść. Dodatkowo w drugiej odsłonie gospodynie straciły Gabrielę Plencler, która doznała kontuzji kolana. Weszła za nią mało doświadczona Agata Siwiec i to odbiło się na postawie drużyny. Dopiero gdy w kolejnym secie na środek powędrowała Joanna Skrzypek, gra w bloku zaczęła wyglądać lepiej. Roszad było zresztą więcej, w opolskiej drużynie bowiem wystąpiła nawet grająca z gorączką Martyna Cichoń. Zawodniczka trapiona grypą żołądkową spisywała się nieźle, ale w końcówce zabrakło jej sił.Opolanki w drugim meczu u siebie zanotowały drugą porażkę. – Podchodzę do tego spokojnie, bo dopiero teraz zagramy z zespołami, które są w naszym zasięgu, i to będzie prawdziwa weryfikacja. Myślę, że limit kontuzji i pecha na ten sezon już wyczerpaliśmy i teraz powinno być lepiej – podsumował Zagożdżon.

AZS Opole – PLKS Pszczyna 1:3 (22:25; 21:25; 25:20; 22:25)

AZS: Walczak, Filipowicz, Skrzypek, Foit, Plencler, Toczek, Pluskota (l) – Siwiec, Cichoń

Zobacz również:

Wyniki 2. kolejki oraz tabela gr. 2 II ligi kobiet

źródło: gazeta.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
II liga kobiet

Więcej artykułów z dnia :
2006-10-02

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved