Strona Główna > Aktualności > II liga kobiet > Doskonała forma Zawiszy Sulechów

Doskonała forma Zawiszy Sulechów

Okazuje się, że obawy sulechowskich kibiców o stan żeńskiej siatkówki były bezpodstawne. Sulechowianki w pierwszych dwóch meczach we własnej hali zdobyły 5 punktów, co dało im pozycję wicelidera.

Nadspodziewanie dobrze spisuje się młodzież, która debiutuje na tym szczeblu rozgrywek.

Po gładkim zwycięstwie nad rezerwami Pałacu Bydgoszcz 3:0, nadeszła pora na zmierzenie się z drugim zespołem poznańskich akademiczek. Sulechowianki wyszły na parkiet zrelaksowane i gotowe do walki, co szybko uwidoczniło się w wyniku (5:3, 11:5). Jednak czas wzięty przez trenera poznanianek Marka Tuszyńskiego poskutkował, lecz nie na przyjezdne tylko na miejscowe zawodniczki, które seryjnie myliły się w ataku, oraz były bezradne w odbiorze. Tak prowadzona gra doprowadziła do wyniku (21:25) i to goście zmieniali stronę boiska z uśmiechem na twarzy.

Druga partia rozpoczęła się w podobnym stylu jak końcówka poprzedniej. Poznanianki nie oddawały przewagi i szły za ciosem, co szybko dało rezultat w postaci kilku punktów przewagi (3:7, 8:15). Ale w tym momencie zaprocentowało doświadczenie Eweliny Sobczak, która zdobyła 2 punkty z zagrywki oraz Marty Eckert świetnie atakującej trzykrotnie z prawego skrzydła. W końcowej fazie seta poznanianki nie miały nic do powiedzenia oddając całkowicie inicjatywę zawiszankom, które wygrały tą partię (25:22).

Kolejny set to ciągła przewaga Zawiszanek, które był zagrożone tylko w jednym momencie (18:15). Lecz jedna decyzja sędziego liniowego i brak jej akceptacji przez trenera poznanianek Marka Tuszyńskiego zakończyła się pokazaniem dla Niego żółtej kartki i dekoncentracją jego zespołu. Miejscowe wykorzystały to i wygrały tego seta (25:20).

Czwarta część meczu była najbardziej zaciekła, w niej tez najlepiej zaprezentowały się bardzo młode zawiszanki Kamila Witkowska (14 lat), Beata Nowak (16 lat) oraz Alicja Gruchot (15 lat). Okazało się, że pomimo wielkich osłabień w porównaniu z zeszłym sezonem, wciąż w Sulechowie istnieje świetna szkoła siatkówki, która wydała już w świat wiele świetnych zawodniczek a kolejne czekają tylko na odkrycie. Jednak w tej partii poznanianki nie odpuściły i na parkiecie walczyły zaciekle, co doprowadziło do wygrania przez nich partii na przewagi (24:26).

Tie-break rozpoczął się znakomicie dla zawiszanek od skutecznego ataku K. Witkowskiej oraz dwóch asów doświadczonej Anny Moszyńskiej (3:0). Sulechowianki kontrolowały dalszą grę, w której doświadczone Marta Serwa, Anna Moszyńska, Ewelina Sobczak oraz Marta Eckert popisywały się świetnymi blokami i właśnie po jednej z takich akcji (15:12) sędzia główny mógł odgwizdać koniec spotkania. A sulechowscy kibice mogli świętować kolejne zwycięstwo we własnej hali.

Zawisza Sulechów – AZS AWF II Poznań 3:2 (21:25, 25:22, 25:20, 24:26, 15:12)