Strona Główna > Aktualności > II liga mężczyzn > Chrobry Głogów – Ikar Legnica 0:3

Chrobry Głogów – Ikar Legnica 0:3

Drugiej z rzędu - i do tego wysokiej - porażki doznali siatkarze Chrobrego Głogów, ulegając tym razem Ikarowi Legnica 0:3. Głogowianie we wszystkich setach mieli inicjatywę, ale kompletnie nie radzili sobie w końcówkach partii. – Przegraliśmy na własne życzenie – skomentował trener Chrobrego, Piotr Szarejko.

Połowa pierwszego seta była bardzo wyrównana, a obie drużyny zdobywały punkty na przemian. Dopiero skuteczne ataki Grzegorza Sosińskiego, Marka Oczkowskiego i Piotra Buko pozwoliły głogowianom objąć prowadzenie14:10. W pewnym momencie było już 20:15 i wydawało się, że pierwszą partie spokojnie wygrają gospodarze. Nic bardziej mylnego – proste błędy w ataku spowodowały, że na tablicy pojawił się rezultat 20:20. Kompletnie rozbici głogowianie końcówkę seta oddali niemal bez walki…

Jeszcze bardziej wyrówna była druga odsłona. Przez większą jej część przewagę mieli siatkarze z Legnicy. Chrobremu udało się wyrównać stan partii, a nawet wyjść na prowadzenie 21:20. Jednak ostatnie słowo ponownie należało do legniczan.

Trzeci set był podobny do pierwszego. Dobry okres gry miał Krzysztof Lewicki, który atakując z lewej strony seryjnie zdobywał punkty. Po kilku minutach gry gospodarze prowadzili już 9:4. Goście jednak, tym razem dzięki sprytnym zagrywkom, doprowadzili do remisu – 9:9. Zawodnicy Chrobrego ponownie poderwali się do walki i na tablicy pojawił się wynik 20:16. Niestety, podobnie jak w poprzednich setach, kompletnie zawiedli w końcówce partii i zeszli z parkietu pokonani.

Chrobry Głogów – Ikar Legnica 0:3 (22:25, 26:28, 23:25)

Chrobry Głogów: Dykta, Oczkowski, Lewicki, Patykiewicz, Sosiński, Buko, Uderjan (libero) – Paśko.

Ikar Legnica: Kwieciński – Migut, Pawluk, Malec, Marcinów, Karauda, Popiwczak (libero), Goryczka.