Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > europejskie puchary > CEV: Zmiany w kwalifikacjach GP i w Europejskich Pucharach

CEV: Zmiany w kwalifikacjach GP i w Europejskich Pucharach

Na konferencji prasowej przy okazji turnieju kwalifikacyjnego do GP’2007 prezes Europejskiej Federacji Siatkówki (CEV) André Meyera przedstawił planowane zmiany w formule imprezy jak i Europejskich Pucharów, jednocześnie ogłaszając Bułgarię drugim organizatorem turnieju kwalifikacyjnego do Igrzysk Olimpijskich.

Więcej zespołów europejskich w walce o miejsca w Grand Prix

CEV planuje powiększyć ilość drużyn biorących udział w europejskich turniejach kwalifikacyjnych World Grand Prix, z możliwością rozgrywania dwóch rund kwalifikacji w przyszłym roku. Ten problem musi być rozważony, ponieważ zespoły zakwalifikowane do Mistrzostw Europy z poprzedniej edycji nie mają żadnych oficjalnych spotkań w ciągu roku. Jednak większość zespołów ma napięty harmonogram, cztery reprezentacje, które zakwalifikują się do GP w kolejnym roku automatycznie wejdą do drugiej fazy eliminacji. Natomiast z pierwszej fazy awansują cztery najlepsze ekipy. Będzie również możliwość otrzymania dzikiej karty, przyznawanej wg światowego rankingu. – Ostateczna decyzja w tej sprawie nie jest jeszcze podjęta, potrzebujemy jeszcze czasu na analizy – podkreślił Meyer.Nowy system awansów w Europejskich Pucharach

W przypadku remisu w dwumeczu natychmiast po zakończeniu drugiego spotkania ekipy rozegrają dodatkowy set, decydujący o zwycięzcy. Ta nowatorska zmiana zostanie wprowadzona w sezonie 2006/07, a jak sprawdzi się w praktyce przekonamy się podczas pucharu Top Teams, gdzie będzie testowana po raz pierwszy. Jeśli zespół wygra 3:0 u siebie, bazując na obecnym systemie punktowania, przy wygranym pierwszym secie na wyjeździe (łącznie czwartym w dwumeczu), zawodnicy wiedzą, że już są w kolejnej rundzie. Nie muszą wygrywać kolejnych setów i odbija się to na ich zaangażowaniu w grę, a także na kibicach, dla których spotkanie przestaje być interesujące. Jeśli nowy system się sprawdzi, zostanie wprowadzony również w Europejskich Pucharach. Prezes Meyer wyraził otwartość CEV na „wszelkie opinie ze strony mediów, jak i krytykę”.

Japonia i Bułgaria gospodarzami turniejów kwalifikacyjnych do Igrzysk Olimpijskich

Japonia i Bułgaria będą gospodarzami dwóch z trzech turniejów kwalifikacyjnych siatkarzy do Igrzysk Olimpijskich w 2008r. – ogłosił André Meyer. – Oczywistym jest, że Japonia będzie gospodarzem jednego i pozostawało nam wybranie pozostałych dwóch. Jest mi miło ogłosić, iż jednym z nich jest Bułgaria. O organizację ubiegają się również Polska, Niemcy i Portugalia. Decyzja co do trzeciego organizatora pozostaje w gestii FIVB, a można się jej spodziewać podczas październikowego kongresu w Japonii.

Na koniec Meyer podziękował bułgarskiej federacji siatkówki za organizację turnieju kwalifikacyjnego GP, pomimo rozczarowującej, niskiej, frekwencji na spotkaniach.

źródło: inf. prasowa, inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
europejskie puchary, Grand Prix, Igrzyska Olimpijskie

Więcej artykułów z dnia :
2006-10-02

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved