Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > reprezentacja Polski kobiet > Anna Podolec nową gwiazdą reprezentacji

Anna Podolec nową gwiazdą reprezentacji

- Z czasem wykreuje się nowa gwiazda. Chyba już widać, kto nią będzie. Mam na myśli Anię Podolec - powiedziała po turnieju w Warnie Joanna Mirek.

Polskie siatkarki po raz czwarty z rzędu zagrają w World Grand Prix. Awans do tych prestiżowych rozgrywek biało-czerwone wywalczyły w Warnie. W decydującym meczu Polki pokonały Azerbejdżan 3:1.

Pierwszy set meczu z Azerkami nam nie wyszedł. Nie skończyłyśmy kilku piłek w ataku, chyba trochę ręka zadrżała. Ale caly czas wierzyłyśmy w zwycięstwo – powiedziała w „Przeglądzie Sportowym” Joanna Mirek.Turniej w Warnie był sprawdzianem tej reprezentacji, którą mamy teraz. Udowodniłyśmy wszystkim, że jesteśmy wartościowym zespołem, potrafimy wygrywać ważne mecze. Utarłyśmy nosa tym, którzy w nas wątpili – podkreśliła przyjmująca polskiej reprezentacji.

W Bułgarii widać było, że w pierwszych meczach, kiedy przegrywałyśmy tie breaki, zabrakło nam trochę wiary w siebie. Do tej pory, kiedy były ciężkie chwile, większość piłek wystawiało się do Gosi Glinki, a ona kończyła. Same miałyśmy momenty zwątpienia, gdy odeszła i zabrakło także trenera Andrzeja Niemczyka. Jednak przez trzy ostatnie lata on wpoił nam wiarę w to, że jesteśmy naprawdę dobre, kiedy gramy zespołowo. Z czasem wykreuje się nowa gwiazda. Chyba już widać, kto nią będzie. Mam na myśli Anię Podolec. Gdyby nie jej operacja dwa lata temu, już dawno byłaby zawodniczką na miarę liderki naszej reprezentacji. Nabierze jeszcze odwagi, pewności siebie. Stać ją na bardzo dużo – podkreśliła Joanna Mirek.

źródło: interia.pl, Przegląd Sportowy

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
reprezentacja Polski kobiet

Więcej artykułów z dnia :
2006-10-02

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved