Strona Główna > Aktualności > II liga mężczyzn > Zwycięstwo Juventuru

Zwycięstwo Juventuru

Siatkarze Juventuru-Koksowni Wałbrzych w pierwszym meczu przed własną publicznością wygrali gładko w trzech setach z Kamą Rośkiem Syców. Tym samym wskoczyli na fotel v-ce lidera tabeli gr II.

W pierwszym secie żadna z drużyn nie mogła odskoczyć na więcej niż dwa punkty. Jednak to Juventur miał piłkę setową w górze i gdyby nie dotknięcie siatki przez Krzysztofa Zdrzałkę, byłoby po secie. Mimo tego błędu kibice zgromadzeni w hali nie musieli długo czekać na zakończenie pierwszej partii. Punkt zdobył Maciej Zając, który był nie do zatrzymania w tym meczu.

Drugiego seta wałbrzyszanie rozpoczęli z wysokiego pułapu. Zaskoczył blok, w którym dobrze spisywał się Jarosław Pizuński. Przy stanie 12:9 dla gospodarzy na zagrywkę wszedł Zdrzałka, dzięki któremu Juventur odskoczył na 8 punktów. Od tego momentu miejscowi kontrolowali grę, chociaż nie wystrzegli się błędów, które wykorzystali przeciwnicy i zmniejszyli straty do czterech punktów. Tą partię, tak jak i poprzednią, zakończył Zając.

W przerwie trener Janusz Ignaczak powiedział zawodnikom, żeby nie oglądali się na rywali, tylko grali swoje, bo trzeciego seta najtrudniej jest wygrać. Mimo przestrogi trenera wałbrzyszanie przegrywali już 1:4. W takich momentach najlepiej widać było rolę kapitana. Marek Olczyk poderwał kolegów do gry, a dzięki jego zagrywkom na tablicy widniało już 23:15 dla gospodarzy. Mecz zakończył Pizuński.

Juventur Koksownia Wałbrzych – Kama Rosiek Syców 3:0

(25:22, 25:20, 25:17)

Składy:

Juventur: Jerzyk, Olczyk, Zdrzałka, Zając, Pizuński, Kwapisiewicz oraz Botwina (libero)

Syców: Lasik, Strzała, Meier, Ciemny, Raniszewski, Śniatowski oraz Mundzia (libero)

Maciej Zając:

Grało nam się dobrze, wynik mówi sam za siebie. Wszyscy zagrali swoje. Teraz trzeba utrzymać formę i do przodu cały czas.

Krzysztof Zdrzałka:

Wygraliśmy 3:0. Było pare osób, którym dobrze szło, dlatego opieraliśmy na nich grę. Za tydzień jedziemy do Gliwic, gdzie mamy nadzieję wygrać za 3 punkty.