Strona Główna > Aktualności > II liga mężczyzn > Zagubiona młodzież rezerw Jadaru

Zagubiona młodzież rezerw Jadaru

KKS Kozienice i WTS Warka odniosły kolejne zwycięstwa w II lidze siatkarzy. Zawiodły znów rezerwy Jadaru, które uległy w Radomiu MKS MOS Będzin 2:3. Fotel lidera utrzymał beniaminek KKS Kozienice.

W kolejnym meczu przy pełnych trybunach pokonał Legię Warszawa, prezentując podobne walory jak na inaugurację ligi. Drużyna prowadzona przez Marcina Zmitrowicza zagrała równo i bardzo konsekwentnie taktycznie. – Muszę przyznać, że nie mieliśmy słabych punktów, i to wystarczyło na rywala – powiedział „Gazecie” trener KKS.

Kozieniczanie mieli jednak moment słabości. Po łatwej wygranej w pierwszej partii na początku drugiego seta pozwolili rywalom objąć prowadzenie 7:2. Doszli jednak „legionistów” przy stanie 15:15, a potem wszystko wróciło do normy.

W superlatywach można znów odnieść się do postawy WTS-u Warka. Podopieczni Andrzeja Wardy wygrali wyraźnie drugi ligowy mecz, dominując nad przeciwnikiem szczególnie w grze blokiem. Trener Warda cieszył się z korzystnego wyniku, mniej natomiast z gry. Jego zdaniem zespół ma problemy z dokładnym przyjęciem zagrywki. – Preferujemy grę kombinacyjną na siatce, a przy niedokładnym przyjęciu może być z tym problem. Wierzę, że gdy do pełnej dyspozycji dojdzie Tomasz Skalski obraz gry zmieni się – zapewnił.

Zimny prysznic sprawiły znów kibicom rezerwy Jadaru. Gospodarze prowadzili już 2:0 w setach i 4:1 w trzeciej partii. Wszystko, co działo się potem, można podsumować krótko: tak grać nie wolno! – Dopóki wszyscy nie zrozumiemy tego, że naszą siłą ma być zespołowość, a nie chęć indywidualnego zaistnienia, nie mamy czego szukać w lidze. Jestem załamany naszą postawą i wynikiem – powiedział „Gazecie” kapitan drużyny Kamil Gutkowski.

KKS Kozienice – Legia Warszawa 3:0 (25:15, 25:21, 25:14)

źródło: gazeta.pl