Strona Główna > Aktualności > siatkówka plażowa > World Tour: Złoto dla pary Dieckmann/Brink

World Tour: Złoto dla pary Dieckmann/Brink

Christoph Dieckmann wraz z Juliusem Brinkem zdobyli złoty medal, rozgrywanego w brazylijskiej miejscowości Victoria, turnieju z cyklu World Tour w siatkówce plażowej.

Niemiecka para rozstawiona z numerem 13 pokonała w finale 21-17, 21-19 amerykańską parę Jake Gibb/Sean Rosenthal w 43 minuty. Wiedziałem, że razem z bratem będziemy stanowić zgrany zespół – mówi 24-letni Brinkale jestem zaskoczony wynikami, jakie osiągnęliśmy w tym sezonie. Każdy z turniejów kończyliśmy co najmniej na 5 pozycji, a z Europy przywieźliśmy 3 złote medale.

Po zajęciu 5. miejsca w Klagenfurcie niemiecka para zdobyła pierwsze lokaty w Szwajcarii i Holandii (finały kontynentalne) oraz wygrała mistrzostwo swojego kraju. W Akapulko postanowiliśmy nie startować, aby odpocząć i nabrać sił przed kwalifikacjami do Igrzysk Olimpijskich – dodał Brink.

Myślę, że zasłużyliśmy na obecną 3. lokatę w rankingu – powiedział Dieckmann. Zagraliśmy bardzo dobre spotkania przeciwko najlepszym brazylijskim parom. Teraz musimy odpoczywać, ale jesteśmy zmobilizowani do rozpoczęcia przygotowań na następny sezon.

W „brazylijskim” meczu o trzecie miejsce Cunha i Franco wygrali w dwóch setach, do 18 i 19, z rozstawionymi na drugim miejscu Emanuelem Rego i Ricardo Santos w 34 minuty. Było to już drugie zwycięstwo tej pary nad mistrzami olimpijskimi Emanuelem i Ricardo. We wcześniejszym meczu, w czwartej rundzie eliminacji, pokonali ich 2:1.

Tegoroczna edycja SWATCH-FIVB World Tour siatkarzy kończy się turniejem w Akapulko (Meksyk) 24-29.10, natomiast siatkarki po raz ostatni zmierzą się na plażach tajlandzkiej miejscowości Phuket w dniach 1-5.11.

źródło: fivb.org, inf. własna