Strona Główna > Aktualności > rozgrywki towarzyskie > Turniej o Puchar Prezydenta Miasta Mielca zakończony

Turniej o Puchar Prezydenta Miasta Mielca zakończony

Siatkarki BKS Bielsko-Biała zajęły pierwsze miejsce w turnieju o Puchar Prezydenta Miasta Mielca. W finale pokonały Muszyniankę-Fakro 3:0. Trzecie i czwarte miejsce przypadły odpowiedno dla Stali Mielec i UMKS Łańcut.

Pierwszy punkt mielczanki zdobyły po błędzie Małgorzaty Plebanek, która rzucała piłkę. Na początku gra naszych zawodniczek wyglądała niezbyt dobrze, żeby nie powiedzieć źle. Magdalena Kobiela i Marta Łukaszewska nie mogły skończyć akcji celnym zbiciem, a tą niemożność świetnie wykorzystywały łańcucianki, które po ataku Pusz wyszły na prowadzenie 4:1. Jednak siatkarki Stali wzięły się w garść i zdołały odrobić straty. Bardziej skutecznie grała Kobiela, co zaowocowało większą ilością zdobytych punktów. Przy stanie 18:18 kontuzji doznała Irina Kadanionak i nie zagrała już do końca spotkania. W końcówce doskonale widać było większe doświadczenie zawodniczek z Mielca, które pierwszą partię wygrały do 22.

Drugiego seta od mocnego uderzenia zaczęła drużyna Romana Murdzy. Łańcucianki wyszły na sześciu punktowe prowadzenie (2:8). Mielczanki robiły co mogły, ale wciąż widać u nich brak zgrania, który musi zostać wyeliminowany przed sezonem ligowym. Stalówki zdołały zmniejszyć straty do dwóch punktów (8:10), jednak na niewiele się to zdało, gdyż zawodniczki z Łańcuta prowadzone przez Agnieszkę Setę zdobywały kolejne punkty. Podopieczne trenera Jacka Wiśniewskiego nie zdołały już zniwelować przewagi przeciwniczek. Siatkarki UMKS-u wygrały drugą partię 19:25.

Trzecia partia zaczęła się od bardzo wyrównanej gry. Przy stanie 3:4 Iwona Waligóra popisała się wielkim sprytem trafiają w linię boiska w ataku. Chwilę później mielczanki zdołały odskoczyć na dwa punkty, główną autorką tego była Marta Łukaszewska. Mielczanki cały czas powiększały swoją przewagę, przez chwilę wynosiła ona nawet dziewięć punktów (19:10). W końcówce zawodniczki Stali straciły koncentrację i przyjezdne odrobiły kilka punktów straty, lecz wcześniejsza przewaga była zbyt duża, by nawiązać jakąkolwiek walkę o zwycięstwo. Mielczanki wygrały trzecią partię 25:21.

Czwarty set to już popis gospodyń. Mielczanki już na samym początku objęły wysokie prowadzenie (5:0), które konsekwentnie starały się utrzymać. Znów bardzo dobrze prezentowała się Marta Łukaszewska, która w ataku miała niemal 100% skuteczność. Trener Roman Murza próbował ratować sytuacje wykonując zmiany, lecz nie przyniosło to oczekiwanego efektu. Przewaga gospodyń ciągle rosła, a Stalówki grały coraz lepiej. Ostatecznie mielczanki wygrały ostatnią partię 25:16, a cały mecz 3:1.

KPSK Stal Mielec – UMKS Łańcut 3:1 (25:22, 19:25, 25:21, 25:16)

UMKS: Pusz, Czubek, Bartnicka, Warzocha,, Seta, Dobosz, Plebanek oraz Hajduk

Stal: Waligóra, Olczyk, Dązbłaż, Kobiela, A. Wilk, M. Skorupa, oraz: D. Wilk, Łukaszewska, Kadanionak, Turbak

W finale zmierzyły się ze sobą faktycznie dwa najmocniejsze zespoły biorące udział w turnieju. Początek pierwszej partii był bardzo wyrównany, jednak od stanu 4:4 inicjatywę przejęły bielszczanki. Świetnie grała Iwona Niedźwiedzka i to głównie dzięki niej zawodniczki Jacka Skroka zdobyły sześć punktów z rzędu. W drugiej części seta kontuzji doznała Magdalena Banecka, libero Muszynianki, która zastąpiła Soja. Zawodniczki z Bielska-Białej pierwszą partię wygrały do 21.

Drugi set był bardzo podobny do pierwszego. Mineralne przewagę objęły tylko na krótką chwilę. Jedyną zawodniczką w drużynie Bogdana Serwińskiego, która zasługiwała na wyróżnienie była Anna Rybaczewska. Bielszczanki prowadzone przez Iwonę Niedźwiedzką utrzymywały przeciwniczki na bezpiecznych dystans punktowy. Ostatecznie set zakończył się zwycięstwem drużyny z Bieska-Białej 25:20.

W ostatnim secie mineralne dotrzymywały kroku przeciwniczkom do stanu 10:9. Później kontrolę nad spotkanie objęły podopieczne Jacka Skroka. Świetnie prezentowały się Jaszewska i Staniucha. W samej końcówce w szeregi bielszczanek wkradło się niepotrzebne rozluźnienie i zawodniczki z Muszyny zdołały odrobić kilka oczek strat, lecz nie wystarczyło to sprawienia zagrożenia siatkarkom z Bielska-Białej. Mecz zakończył się pomyłką Dominiki Sieradzan, która popełniła błąd podwójnego odbicia.

BKS ALUPROF B-Biała – MKS Muszynianka-Fakro Muszyna 3:0

(25:21, 25:20, 25:21)

BKS: Cieśla, Niedźwiedzka, Jaszewska, Studzienna, Smak, Maj oraz Barszcz, Yaneva, Staniucha

MKS: Pykosz, Mieszała, Sieradzan, Cabajewska, Rybaczewska, Siscovich, Banecka, oraz Soja, Szydełko