Strona Główna > Aktualności > II liga kobiet > Pierwsze ligowe zwycięstwo UKS Jedynka Aleksandrów Łódzki

Pierwsze ligowe zwycięstwo UKS Jedynka Aleksandrów Łódzki

Po porażce w ubiegłym tygodniu z Czarnymi z Węgrowa siatkarki gospodyń stanęły przed trudnym zadaniem walki z faworyzowanym zespołem AZS Politechniki Radom.

Pierwszy set rozpoczął się dość nerwowo i był wyrównany do stanu 7:7. Wtedy to trzy kolejne ataki najmłodszej w zespole Klaudii Maryniak wyprowadziły UKS na czteropunktowe prowadzenie, którego nie oddał do końca seta powiększając przewagę do siedmiu punktów po wielu błędach zdeprymowanych akademiczek z Radomia.

Drugi set rozpoczął się podobnie, ale już od połowy tej partii przewagę uzyskał UKS po udanych zagraniach wyróżniającej się Edyty Pilarskiej i wielu błędach nie wierzących w sukces przyjezdnych. Dziwny przebieg miała trzecia partia, w której podrażnione radomianki uzyskały nawet 6-cio punktową przewagę by przy prowadzeniu 11:5 oddać niespodziewanie inicjatywę gospodyniom. Aleksandrowianki zdobyły, mimo dwóch przerw trenera Rafała Skórnickiego, 12 kolejnych punktów obejmując zdecydowaną przewagę dzięki trudnej zagrywce Karoliny Dębowskiej i grającej coraz lepiej w ataku Pauliny Podleś. Uzyskana łatwo siedmiopunktowa przewaga przy stanie 21:14 uspokoiła gospodynie na tyle, że popełniły kilka błędów w obronie i organizacji gry co zmniejszyło ich przewagę do trzech punktów ale nie zmusiło trenera Zbigniewa Pilarskiego do wzięcia przerwy. Mecz zakończyła udanym atakiem z lewego skrzydła Edyta Pilarska, a zwycięstwo 3:0 przed własną publicznością w obecności wiernego sympatyka siatkówki burmistrza gminy Aleksandrów Łódzki pana Jacka Lipińskiego pozwoli uwierzyć drużynie w możliwość sprawienia w lidze jeszcze niejednej niespodzianki.

Okazuje się, że AZS Politechnika popełnił dramatyczną liczbę błędów własnych, których w tym spotkaniu nagromadziło się aż 43. Przed następnym ligowym meczem trener nie traci jednak resztek nadziei. – Nie wyobrażam sobie, żeby mogło być jeszcze gorzej. Myślę, że za tydzień będziemy w lepszych nastrojach – przyznał Rafał Skórnicki.

UKS Jedynka Aleksandrów Łódzki – AZS Politechnika Radom 3:0 (25:18, 25:18, 25:21)

UKS Jedynka: K.Dębowska, M.Wankiewicz, P.Podleś, E.Pilarska, K.Maryniak, B.Jagła oraz M.Szukalska, K.Łuczak

AZS Politechnika Radom: K.Jaroszek, K.Pawłowska, D.Widlińska, E.Kamińska, A.Majkusiak, P.Kucharska oraz A.Dobosz, K.Januszewska, B.Dobosz