Strona Główna > Aktualności > rozgrywki towarzyskie > Nowe siatkarki w Pronarze Białystok

Nowe siatkarki w Pronarze Białystok

Trzecie miejsce zajęły siatkarki AZS-u Pronaru Zeto Białystok na turnieju towarzyskim w Grodnie. O kolejności w imprezie decydował stosunek setów, bo wszystkie zespoły zwyciężyły po dwa mecze.

Na początek zawodów białostoczanki przegrały 1:3 z Dinamem Mińsk. Następnie pokonały 3:2 mistrza Białorusi Atlanta Baranowicze, a na koniec 3:1 wygrały z drugim zespołem wielokrotnego mistrza Rosji i uczestnika ligi mistrzów Urałoczką Jekaterinburg.

Triumfował Atlant, a my zajęłyśmy trzecie miejsce. Trochę zabrakło szczęścia, bo trójka zespołów zgromadziła po 5 punktów, a my miałyśmy najsłabszy bilans setów. Mimo wszystko trzeba uznać nasz występ za udany. Powoli się zgrywamy, choć zdajemy sobie sprawę, że czeka nas jeszcze dużo pracy. Brakuje gry kombinacyjnej, ale już widzę, że tworzy się silny zespół. Myślę, że większość ekip w Polskiej Lidze Siatkówki będzie miała z nami ciężką przeprawę – mówi Joanna Szeszko, kapitan Pronar-ZETO.

W spotkaniu z Atlantem białostoczanki wygrały dwa pierwsze sety, choć jak przyznaje Szeszko, dużo musiały się natrudzić, żeby rozstrzygnąć je na własną korzyść. Niestety, już w trzeciej partii górą były rywalki. – To nasza największa zmora. Chyba za szybko się rozluźniamy i często przegrywamy trzeciego seta. Koncentracji zabrakło nam także w kolejnej odsłonie. Na szczęście już w tie-breaku, po zaciętej walce, górą był nasz zespół – mówi kapitan Podlasianek. Szeszko miała po meczu szczególne powody do zadowolenia. Przypadło jej wyróżnienie dla najlepszej zawodniczki turnieju.

W białostockiej drużynie grały dwie kolejne nowe zawodniczki. Rozgrywająca Ola Palczewska (183 cm) i środkowa Lena Giendziel (191 cm) to reprezentantki Białorusi. Razem z drużyną wróciły wczoraj na zgrupowanie do Wilkas.

Będziemy miały z dziewczyn pociechę – cieszy się Szeszko. – Są młode, skoczne, od razu widać, że będą poważnym wzmocnieniem drużyny.

źródło: gazeta.pl, Kurier Poranny