Strona Główna > Aktualności > Grand Prix > Eliminacje GP: Porażka Polek, trzecie miejsce dla Włoszek

Eliminacje GP: Porażka Polek, trzecie miejsce dla Włoszek

Reprezentacja Polski uległa 0:3 Włoszkom w meczu o trzecie miejsce rozgrywanego w Warnie turnieju eliminacyjnego do przyszłorocznej World Grand Prix.

Dzisiejsze spotkanie pomiędzy reprezentacjami Polski oraz Włoch było o przysłowiową „pietruszkę”. Obydwie ekipy w dniu wczorajszym wywalczyły awans do przyszłorocznej edycji Grand Prix. Włoszki bez problemów pokonały Turczynki, a Polki po emocjonującym spotkaniu reprezentację Azerbejdżanu.

Początek meczu był bardzo wyrównany. Po pierwszej przerwie technicznej Włoszki osiągnęły przewagę 9-14, jednak nasze siatkarki odrobiły straty. Doprowadzając do nerwowej końcówki. Ostatnią wymianę tej partii zapisały na swoją korzyść obecne mistrzynie Świata.

Druga partia rozpoczęła się podobnie do pierwszej odsłony. Obydwie drużyny walczyły „punkt za punkt”. Na pierwszą przerwę techniczną Włoszki prowadziły 7-8. Po tym czasie reprezentantki Włoch wypracowały sobie 2-3 punktową przewagę. Bardzo dobrze w ataku spisywała się Francesca Piccinini, która kończyła większość ataków. Pod koniec partii za Izabelę Żebrowską weszła na boisko najlepiej punktująca zawodniczka wczorajszego spotkania Anna Podolec. Tę odsłonę meczu zakończyła przyjmująca reprezentacji Włoch – Picinnini.

Od samego początku trzeciej odsłony Włoszki uzyskały bezpieczną przewagę. Prowadziły 0-4 kiedy to pierwszy punkt w tej partii zdobyła Ania Podolec. W kolejnych wymianach było widać, że warunki na boisku dyktują reprezentantki Włoch, które wykorzystywały większość kontrataków, oraz bardzo dobrze broniły ataki Polek. Na drugą przerwę techniczną podopieczne trenera Barboliniego prowadziły 10-16, później przewaga naszych rywalek zwiększyła się do 10-18. Pod koniec partii trener Kłos dokonał zmiany na pozycji rozgrywającej. Za Izabelę Bełcik wprowadził na boisko Katarzynę Skorupę. Ostatnią piłkę spotkania popsuła z zagrywki Ania Podolec. Set zakończył się wynikiem 16:25, a całe spotkanie wygrały mistrzynie Świata 0-3.

Polki ponownie dobrze spisywały się w polu zagrywki. Zapisały na swoim koncie w tym meczu 7 punktów, przy zaledwie jednym asie serwisowym Włoszek. Nasze dzisiejsze rywalki były lepsze w bloku, z którego zdobyły 9 punktów, podczas gdy Polki zanotowały 4 „oczka”.

Polska – Włochy 0:3 (23:25, 20:25, 16:25)

Składy:

Polska: Wiśniewska (2), Bełcik (2), Bamber (2), Pycia (5), Żebrowska (7), Ściurka (4), Zenik (L), Rosner (8), Mirek (9), Skorupa, Podolec (6)

Włochy: Rinieri (1), Anzanello (6), Togut (16), Piccinini (16), Paggi 6, Lo Bianco (1), Cardullo (L) De Gennaro, Guiggi (2), Fiorin (9), Centoni (1), Dall’Igna

źródło: inf. własna, reprezentacja.net