Strona Główna > Aktualności > II liga kobiet > Budowlane wygrywają w Szczecinie

Budowlane wygrywają w Szczecinie

Było to bardzo ważne spotkanie. W pierwszej kolejce obie drużyny przegrały swoje mecze po tie-break`u - szczecinianki u siebie z ChTPS Chodzież, a torunianki uległy w Poznaniu drużynie AZS AWF.

Pierwszy set lepiej rozpoczęły torunianki, które po kilku błędach gospodyń objęły prowadzenie 2:6. Jednak od tego momentu inicjatywę przejęły szczecinianki. Po silnych atakach Magdaleny Swobody i Karoliny Kijany zrobiło się 10:10 i 15:12 dla Piasta. Potem nastąpił zryw Budowlanych i po atakach Sikorskiej było 16:16. Jednak kilka kolejnych błędów jej koleżanek dało Piastowi prowadzenie 22:20. Końcowa część seta to jednak bardzo dobra gra Marty Januszewskiej i Marty Laskowskiej, dzieki czemu to torunianki wygrywają seta do 25.

Drugi set był również wyrównany. Początek dla Budowlanych i znowu 2:6, by za chwilę było już 10:13, a nawet 12:18. Czas wzięty przez trenerke Ewę Openchowska zapoczątkował lepszy fragment gry przyjezdnych. Najwięcej punktów zdobywały torunianki, Patrycja Kowalska i Marta Januszewska. Znowu dramatyczna końcówka. Od stanu 21:21 drużyny grały punkt za punkt. Jednak znowu ostatnie słowo należało do przyjezdnych, które przechyliły szalę na swoją korzyść i wygrały seta do 24..

Trzeci set to już kilkupunktowe prowadzenie torunianek od początku do samego końca tej partii Jest 1:6, 7:12, 12:17, 15:20 i ostatecznie 18:25.

W zwycięskim zespole wyróżniły się kapitan Marta Januszewska, Agnieszka Sikorska, Patrycja Kowalska i wracająca po kontuzji Marta Laskowska; a u gospodyń wspomniane Magdalena Swoboda i Karolina Kijana oraz rozgrywająca Magdalena Strąg.

W następnej kolejce Budowlanki w meczu na szczycie podejmą zespół Gedanii Gdańsk, a Piast Szczecin udaje się do Poznania na mecz z AZS AWF.

KS Piast Szczecin – TKS-T Budowlani Toruń 0:3

(25:27, 24:26, 18:25)

Piast: Strąg, Kijana, Runiewicz, Miller, Swoboda, Wojtas , Filipiak (libero) oraz Kotarska, Lasak, Orłowska

Budowlani: P. Kowalska, Mordaka, M. Laskowska, Dobrzańska, M. Kowalska, Januszewska, Gierszewska (libero) oraz A. Sikorska, Filipowicz, Gołębiewska