Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > siatkówka plażowa > WT w Brazylii: Wygrana Juliany i Larissy

WT w Brazylii: Wygrana Juliany i Larissy

W finale, który obejrzało ponad 5 tys. widzów, spotkały sie dwie pary brazylijskie. Złoty medal i 32 tys. dolarów za zwycięstwo w Vitória Open na Camburi Beach zdobyły Juliana Felisberta Silva i Larissa Franca.

Juliana Felisberta Silva i Larissa Franca pokonały w 56 minut Leile Barros i Anne Paulę Connelly. Po Canadian Open to już drugie zwycięstwo Juliany i Larissy nad swoimi koleżankami z Brazylii.

– To wspaniałe wreszcie wygrać złoty medal u siebie, przed rodziną przyjaciółmi i brazylijskimi fanami – powiedziała 24-letnia Larissa. – Leilia i Ana Paula były dzisiaj silniejsze niż na poczatku sezonu. Ciesze się, że spośród brazylijskich drużyn, to my właśnie wygrałyśmy – dodała.Sobotnie zwycięstwo było czternastym triumfem Larissy i Juliany odniesionym wspólnie odkąd grają razem już dwa lata. W trzech występach w brazylijskiech finałach, młode siatkarki zajęły dwa razy trzecie miejsce w Fortaleza i Rio de Janeiro w 2004 roku i raz drugie w ubiegły sezonie w Salvadorze.

– Jesteśmy teraz na topie – powiedziała 23-letnia Juliana. – To wspaniałe wygrać przed Jackie Silva i Sandrą Pires (mistrzyniami olimpijskimi z 1996 roku z Atlanty – red.), które wykreowały silną brazylijską siatkówkę plażową. Jesteśmy dumne, że depczemy im po piętach.

Z 888,950 tys. dolarów wygranych na piasku Juliana i Larissa zajmują trzecie miejsce na liście wszechczasów SWATCH-FIVB za innymi Brazylijkami Adrianą Behar i Sheldą Bede ($2,106,765) i Amerykankami Misty May-Treanor i Kerri Walsh ($1,052,540).

Brązowy medal zdobyła po 41 minutach gry para amerykańska May-Treanor/Walsh, która pokonała swoje rodaczki Nicole Branagh i Elaine Youngs.

Mecz o 1. miejsce:

Larissa-Juliana – Ana Paula-Leila 2-1 (19-21, 21-14, 15-10)

Mecz o 3. miejsce:

Branagh-Youngs – Walsh-May-Treanor 0-2 (17-21, 15-21)

źródło: fivb.org, inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
siatkówka plażowa

Więcej artykułów z dnia :
2006-09-30

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved