Strona Główna > Aktualności > rozgrywki towarzyskie > Turniej o Puchar Prezydenta Miasta Mielca – dzień pierwszy

Turniej o Puchar Prezydenta Miasta Mielca – dzień pierwszy

Po pierwszym dniu turnieju najlepsze okazały się siatkarki MKS Muszynianka Fakro Muszyna, które wygrały wszystkie swoje mecze. Podobnie jak BKS Bielsko-Biała, wystąpiły bez reprezentantek kraju w składzie.

KPSK STAL Mielec – UMKS Łańcut 2:1

(25:20, 25:20, 23:25)

Początek pierwszej partii to gra punkt za punkt. Żadna z drużyn nie chciała pozwolić na odskoczenie przeciwnikowi choćby na kilka oczek. Przy stanie 10:8 o pierwszy czas w tym meczu poprosił trener łańcucianek Roman Murdza. Przerwa nie pomogła jednak przyjezdnym, a mielczanki wykorzystując niemoc przeciwniczek rozpoczęły budowanie przewagi. Skuteczne ataki ze skrzydła i wiele błędów w zagrywce zawodniczek z Łańcuta pozwoliło Stali osiągnąć 7-punktową przewagę (20:13). Do końca tej partii niewiele uległo już zmianie. Dużo prostych niewymuszonych błędów po obu stronach pozwoliło mielczankom dowieźć bezpieczna przewagę do końca pierwszego seta i zwyciężyć 25:20.

W drugiej partii po raz pierwszy w szeregach Stali zadebiutowała Irina Kadanionak. Początek drugiego seta to gra błędów w obu drużynach; pomyłki w zagrywce, autowe ataki i błędy w przyjęciu zagrywki sprawiły, że na tablicy wyników często widniał wynik remisowy (5:5, 7:7, 8:8). Kilkupunktową przewagę udało się wypracować stali dopiero w połowie seta. Autowa zagrywka UMKSu dała Stali prowadzenie 13:10. Przewagę do czterech oczek, asem serwisowym, podniosła Irina Kadanionak. Taki stan utrzymywał się niemal do końca drugiej odsłony tego meczu (17:13,20:16, 24:17). Łańcuciankom udało się jeszcze obronić trzy piłki setowe, ale to gospodynie wygrały ten set 25:20.

Trzecią partię od prowadzenia rozpoczęły zawodniczki UMKS (0:2, 4:5). Mielczankom jednak szybko udało się odrobić straty i doprowadzić do remisu po 9. Dwupunktową przewagę Stal utrzymywała do stanu 14:13, kiedy to na blok łańcucianek natrafiła się Agata Wilk. Od tej pory przyjezdne złapały wiatr w żagle i zaczęły skuteczne punktować atakiem i grając blokiem (14:15, 14:17, 17:19). W ten sposób wypracowały sobie bezpieczną przewagę dwupunktową, której nie dały sobie odebrać już do końca trzeciego seta. Kropkę nad „i” łańcucianki postawiły blokując kapitan mieleckiego zespołu Magdalenę Kobielę i wygrywając tym samym trzeciego seta 23:25.

Stal: Waligóra, Olczyk, Dązbłaż, Kobiela, A. Wilk, M. Skorupa, oraz: D. Wilk, Łukaszewska, Irina Kadanionak, Turbak

UMKS: Czubek, Pusz, Warzocha, Bartnicka, Plebanek, Hajduk, Seta oraz Kura, Rauch

BKS ALUPROF Bielsko-Biała – MKS Muszynianka Fakro 1:2

(25:19, 24:26, 26:28)

Faworyta tego spotkania ciężko było wytypować. Obie drużyny to czołówka Ligi Siatkówki Kobiet, obie osłabione brakiem reprezentantek.

Już pierwszy set zwiastował zacięta walkę. Od początku drużyny grały punkt za punkt. Skutecznie blokiem grał BKS, ale również dobrymi atakami ze skrzydła często z wykorzystaniem rąk blokujących popisywały się skrzydłowe Muszynianki. Przewagę kilku punktów udało się osiągnąć bielszczankom dopiero w końcowej części tego seta. Dobre zagrywki, a także skuteczne kontrataki pozwoliły zawodniczkom BKSu odskoczyć na kilka oczek (16:18, 16:21, 17:23, 19:24). Pierwszą partię wygrały zawodniczki z Bielska Białej 25:19.

Drugi set od prowadzenia rozpoczęła drużyna BKSu (0:1, 2:4, 2:5). Mineralne dogoniły jednak przeciwniczki i mocno wzięły się do pracy. Częste długie wymiany spowodowały, że w tej części seta notowano wiele remisów (11:11, 13:13, 14:14, 15:15, 19:19, 21:21). Żadnej z drużyn nie udawało się odskoczyć na bezpieczna przewagę kilku punktów, co zwiastowało zacięta końcówkę tej partii. Jednak Mistrzynie Polski zachowały więcej zimnej krwi i zdołały przechylić szalę zwycięstwa na swoja stronę wygrywając 24:26.

Trzecia ostatnia partia miała rozstrzygnąć, kto wyjdzie z tego pojedynku zwycięsko. Od początku oba zespoły toczyły zacięta walkę o każdy punkt. Kibice mogli oglądać wiele naprawdę ładnych akcji po obu stronach. Również ten set kończył się na przewagi i po raz kolejny więcej spokoju i opanowania pokazały zawodniczki Muszynianki wyrywając na 26:28.

BKS: Cieśla, Niedźwiedzka, Jaszewska, Studzienna, Fatma Duygu Sipahioglu , Smak, Maj oraz Barszcz, Rositsa Yaneva, Staniucha

MKS: Pykosz, Mieszała, Sieradzan, Cabajewska, Rybaczewska, Ingrid Siscovich, Banecka, oraz: Soja, Szydełko

UMKS Łańcut – MKS Muszynianka Fakro Muszyna 1:2

(12:25, 25:23, 16:25)

Już początek pierwszej odsłony zwiastował, że będzie to gra jednego aktora. Łatwo zdobywane punkty przez mineralne wyprowadziły je szybko na wysokie prowadzenie (2:6, 4:10, 6:12, 8:15, 9:17). Taki obraz gry utrzymywał się do końca pierwszej części tego spotkania. Drużyna z Muszyny pewnie wygrała pierwszego seta 12:25.

Po tak wysokim zwycięstwie w pierwszej odsłonie do drugiej partii zawodniczki mistrzyń Polski wyszły nieco rozluźnione. Pozwoliły drużynie z Łańcuta zdobyć kilka punktów i wypracować przewagę. Co prawda mineralne zdołały wyrównać (19:19), ale skuteczne ataki skrzydłowych i błędy w obronie MKSu dały zwycięstwo w tej partii drużynie z Łańcuta.

Trzeci set to znowu popis gry siatkarek MKSu, które chcąc powetować sobie niespodziewaną porażkę w drugim secie szybko odskoczyły rywalkom (3:7, 8:11, 10:15, 14:20) i nie pozwoliły już wyrwać sobie zwycięstwa w tej partii 16:25, jak i w całym meczu zwyciężając 1:2.

UMKS: Pusz, Czubek, Bartnicka, Warzocha,, Seta, Dobosz, Plebanek oraz: Hajduk

MKS: Pykosz, Sieradzan, Cabajweska, Banecka, Rybaczewska, Ingrid Siscovich oraz: Soja

KPSK STAL Mielec – BKS ALUPROF Bielsko-Biała 1:2

(25:27, 12:25, 25:23)

BKS ALUPROF Bielsko-Biała – UMKS Łańcut 3:0

(25:17, 25:13, 25:14)

KPSK STAL Mielec – MKS Muszynianka Fakro Muszyna 0:3

(16:25, 20:25, 21:25)