Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > II liga mężczyzn > Przed spotkaniami gr. 2 II ligi mężczyzn

Przed spotkaniami gr. 2 II ligi mężczyzn

Drugi mecz w rozgrywkach II ligi zagrają siatkarze Delic-Polu Norwid - tym razem zmierzą się z UKS-em SMS Łódź. Siatkarze AZS-u Opole podejmują w sobotę Rafako Racibórz.

Wstęp na mecz jest darmowy. Mecz pierwotnie miał być rozegrany w Raciborzu, ale Rafako ma problemy z halą i poprosiło, by przenieść spotkanie do Opola. Dzięki temu opolska drużyna będzie się mogła znów zaprezentować swojej publiczności. Podobnie będzie za tydzień z SMS-em Łódź. To okazja do dobrego rozpoczęcia drugoligowego sezonu, co nie udawało się opolanom od kilku lat.

Siatkarze AZS mają nadzieję, że dopiszą kibice, bo wstęp jest darmowy, a ostatnio AZS rozegrał bardzo dobry i dramatyczny pojedynek, w którym wygrał z Częstochową po tie breaku. – Możemy jednak grać jeszcze lepiej i mam nadzieję, że tak będzie. W tym tygodniu pracowaliśmy głównie nad blokiem, bo to był nasz najsłabszy element w starciu z Delic-Polem – przyznał trener AZS Zbigniew Rektor. Gdyby jednak któremuś ze środkowych nie szło, to będzie on miał możliwość zmiany, czego brakowało w meczu z Częstochową. Udało się bowiem potwierdzić do gry trzeciego środkowego Macieja Kałasza.Dzisiejszy rywal jest bardzo dobrze znany opolanom, bo grali w Raciborzu sparing przed ligą. Wygrali 3:2, więc może to znaczyć, że w Opolu znów będą wielkie emocje. – Chcę jednak zaznaczyć, że to był nasz pierwszy wyjazdowy sparing i nie do końca radziliśmy sobie w ich wielkiej hali. Teraz gramy u siebie, a i zespół nasz jest już bardziej zgrany – podkreśla szkoleniowiec AZS-u.


Drugi mecz w rozgrywkach II ligi rozegrają siatkarze Delic-Polu Norwida – tym razem zmierzą się z UKS-em SMS-em Łódź. Przed tygodniem podopieczni trenera Stanisława Gościniaka ulegli w Opolu Politechnice 2:3. Teraz będą jednak faworytem w starciu z drużyną z Łodzi, tym bardziej że najbliżsi rywale „ciastkarzy” gładko przegrali swój pierwszy mecz. W poprzednim sezonie częstochowianie nie mieli problemów z łodzianami, a trzeba pamiętać, że skład Delic-Polu przed sezonem został wzmocniony. – Mieliśmy grać na wyjeździe, ale poprosiliśmy przeciwników o zmianę gospodarza – mówi prezes Krzysztof Wachowiak. – Liga została powiększona do dziesięciu zespołów. Myślę, że będą to bardzo wyrównane rozgrywki i każdy będzie mógł wygrać z każdym.

Początek sobotniego spotkania w hali Polonia o godz. 15.

źródło: gazeta.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
II liga mężczyzn

Więcej artykułów z dnia :
2006-09-30

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved