Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Pierwszy dzień turnieju w Zdzieszowicach

Pierwszy dzień turnieju w Zdzieszowicach

Przygotowujący się do sezonu Mostostal Azoty w piątek był lepszy od finalisty listopadowych mistrzostw świata. W drugim spotkaniu Wkręt-met AZS Częstochowa pokonał Jadar Radom.

W Zdzieszowicach rozpoczął się 7. międzynarodowy turniej będący memoriałem Leszka Kuśmierczyka. Dla polskich drużyn – grają też AZS Częstochowa i Jadar Radom – zawody są okazją do szlifowania formy przed rozgrywkami pucharowymi i ligowymi. Dla prowadzonej przez polskiego szkoleniowca Grzegorza Rysia reprezentacji Egiptu – etapem przygotowań do MŚ.

O ile w bloku i ataku spisywaliśmy się nieźle, to w przyjęciu znacznie ustępowaliśmy rywalom – przyznał trener Ryś. – Moi zawodnicy byli zbyt wolni, za późno reagowali na mocne zagrywki i to miało decydujące znaczenie dla końcowego wyniku.

Mostostal Azoty Kędzierzyn-Koźle – Egipt 3:1 (25:22, 21:25, 25:15, 25:22)

Mostostal: Zapletal, Bakumovski, Małecki, Nowak, Domonik, Gromadowski, Mierzejewski (libero) – Serafin, Jarosz, Świechowski, Kurek. Trener Andrzej Kubacki.

W drugim spotkaniu Wkręt-met AZS Częstochowa pokonał Jadar Radom. Pierwszy set należał do siatkarzy z Radomia. Mimo iż na pierwszą przerwę techniczną schodzili przegrywając 8:5 to po zaciętej końcówce wygrali 34:32. Z każdym kolejnym setem przewaga Akademików jednak rosła. Drugą partię AZS wygrał 25:21 natomiast trzecią – już z wyraźną przewagą – 25:16. Czwarty set, a także całe spotkanie zakończył dwoma asami srewisowymi Robert Szczerbaniuk (25:19).

Wkręt-met AZS Częstochowa – Jadar Radom 3:1 (32:34, 25:21, 25:16, 25:15)