Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Grand Prix > Eliminacje GP: Wygrana Polek

Eliminacje GP: Wygrana Polek

Polska pokonała Azerbejdżan 3:1 i tym samym zakwalifikowała się do przyszłorocznej edycji Grand Prix. We wcześniejszym meczu kwalifikację uzyskały również Włoszki.

W sobotnim spotkaniu z Azerbejdżanem wyróżniły się Anna Podolec i Agata Mróz. – Jestem ogromnie szczęśliwy. Jest to mój pierwszy duży sukces jako pierwszego trenera reprezentacji – powiedział tuż po meczu Ireneusz Kłos. – Dziewczyny wyszły dziś na boisko bardzo zdenerwowane i to niestety było widoczne w pierwszym secie. Potem jednak zrobiłem roszady w składzie, na zmianę weszły Podolec i Bełcik i one zagrały bardzo dobrze. Zresztą nie chciałbym nikogo wyróżniać, dobrze zagrał cały zespół, a przede wszystkim skutecznie. Bardzo cieszymy się z tego zwycięstwa i awansu – dodał. Trener Kłos wierzy jednocześnie, że na Mistrzostwa Świata drużyna pojedzie już w komplecie, z zawodniczkami, które leczą kontuzje.

Oksana Guliyjeva, kapitan reprezentacji Azerbejdżanu, była rozczarowana po meczu: Myslałam, że jesteśmy dobrze przygotowane, ale polski zespół miał lepszą taktykę, bronił bardzieje efektywnie niż my.Nie byliśmy dzisiaj silni mentalnie – stwierdził asystent azerbejdżańskiego trenera, Aleksandr Cherviyakov Nie wytrzymaliśmy presji. W całkowitym rozrachunku nasza defensywa nie była na takim samym poziomie jak przeciwnika.

Jutro nasze panie zagrają z Włoszkami o trzecie miejsce w turnieju w Warnie. – Na pewno z Włoszkami nie zagra Joanna Mirek, która mocno odczuwa trudy tego turnieju. Będziemy walczyć o zwycięstwo, jednak cel został osiągnięty – wywalczyliśmy awans – podsumował trener Kłos.

Polska – Azerbejdżan 3:1 (18:25, 25:23, 27:25, 25:20)

Polki zagrały w składzie: Natalia Bamber, Katarzyna Skorupa, Sylwia Pycia, Agata Mróz, Joanna Mirek, Milena Rosner oraz Mariola Zenik (libero).

Na zmianę weszły: Izabela Bełcik, Anna Podolec.


W drugim sobotnim spotkaniu Włoszki pokonały reprezentację Turcji, i obok Polski, Holandii i Rosji wystąpią w przyszłorocznym cyklu Grand Prix.

Byłyśmy bardzo skoncentrowane – deklarowała po meczu z Turcją kapitan włoskiej reprezentacji Simona Rinieri Grałyśmy to co zwykle i byłyśmy bardziej zgrane niż w poprzednich meczach.

Jej słowa potwierdza trener Massimo Barbolini: Nie rozpoczeliśmy tych kwalifikacji dobrze, ale jestem dumny, że moje zawodniczki się zaadaptowały na tyle, by w końcu zagrać dobrze w decydującym meczu.

Turecki trener Resat Yaziciogullari pogratulował Włoszkom kwalifikacji i przypomniał, że to już trzeci raz kiedy to jego drużyna traci szansę na kwalifikację, tracąc sety w ważnych momentach meczu.

Turcja – Włochy 0:3 (20:25, 20:25, 19:25)

źródło: fivb.org, inf. prasowa, inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Grand Prix

Więcej artykułów z dnia :
2006-09-30

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved