Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > reprezentacja Polski kobiet > „Złotka” dzieciom

„Złotka” dzieciom

N.Bamber, I.Bełcik, K.Frątczak, M.Glinka-Mogentale, A.Mróz, M.Liktoras, J.Mirek, M.Pluta, A.Podolec, A.Przybysz, S.Pycia, M.Rosner, M.Saad, K.Skorupa, K.Skowrońska-Dolata oraz M.Zenik – ONE – brały udział w przedsięwzięciu na rzecz pomocy opuszczonym, samotnym, niekochanym dzieciom.

Siatkarki zgodziły się pozować do zdjęć, które zostaną wykorzystane w kalendarzu przeznaczonym na cele charytatywne. Do tego niekomercyjnego projektu zaprosili siatkarki Joanna Albińska oraz Piotr Dłubak.

Pomysł na powstanie kalendarza wyszedł od Mariusza Hermana. Oboje razem z autorem zdjęć Piotrem Dłubakiem bardzo zapaliliśmy się do tego projektu. Miałam okazję wcześniej pracować z dziewczynami przy okazji Złotej Gali organizowanej przez miesięcznik „Super Volley” i jestem zachwycona nie tylko ich walorami zewnętrznymi, ale również ich charyzmą i sposobem bycia – mówi o swoim projekcie Joanna Albińska.Kalendarz, którego nakład to 777 sztuk, jest przeznaczony wyłącznie na cele charytatywne. – Dziewczyny zgodziły się poświęcić swój czas wolny, często wieczorami, po treningach pozowały do zdjęć z myślą o pomocy pokrzywdzonym przez los dzieciom. Jestem pod ogromnym wrażeniem całej ekipy, dziewczyn, trenerów i tych wszystkich ludzi pracujących dla polskiej siatkówki. Bardzo im wszystkim dziękuję za przychylność i pomoc – dodała Joanna Albińska.

Wernisaż zdjęć, z udziałem siatkarek, odbędzie się 8 października o godz. 13.00 w klubie Razzy, Dazzy Jazz, przy ulicy Św. Tomasza 11 a w Krakowie. Zdjęcia będzie można podziwiać w Krakowie przez trzy dni do 11 października, zaś w Warszawie od 5 do 11 listopada 2006 w Galerii/Studio Gierałtowskiego ul. Dzielna 1 m 15a /róg Zamenhofa.

Autor zdjęć Piotr Dłubak jest artystą fotografikiem, specjalizującym się w czarno-białym portrecie. Fotografuje osoby kultury i sztuki, ma na swoim koncie wiele wystaw i publikacji w Polsce i zagranicą. Jest laureatem prestiżowych nagród, autorem albumów i wielu uznanych plakatów teatralnych. Na stałe współpracuje z Teatrem Adama Mickiewicza w Częstochowie. Jest członkiem Związku Polskich Artystów Fotografików.

Producent projektu oraz projektantka strojów Joanna Albińska jest absolwentką Szkoły Artystycznego Projektowania Ubioru w Krakowie. Prowadzi swoją autorską galerię w Częstochowie. Projektuje ubiory dla kobiet związanych ze sportem i kulturą.

źródło: inf. prasowa

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
reprezentacja Polski kobiet

Więcej artykułów z dnia :
2006-09-29

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved