Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > II liga mężczyzn > Wyjazdowy debiut Energi Trefl w Spale

Wyjazdowy debiut Energi Trefl w Spale

W piątek, punktualnie o godz. 10:00, siatkarze Energi Trefla Gdańsk zaczęli podróż do Spały na swój pierwszy tegoroczny mecz wyjazdowy. Będzie to jednocześnie debiut podopiecznych trenera Rafała Prusa w II lidze...

Debiut to opóźniony, gdyż planowany na 23 września mecz I kolejki z Legią Warszawa został przełożony z powodu występów Trefla w Pucharze Polski (data jego rozegrania nie została jeszcze ustalona).

Pierwszym przeciwnikiem gdańskich siatkarzy będzie zespół SMS PZPS II Spała. W ramach szkolenia uczniowie Szkoły Mistrzostwa Sportowego uczestniczą w rozgrywkach I i II Ligi Piłki Siatkowej. Szkoła rozpoczęła działalność 1 września 1995 roku w Rzeszowie, a 4 lata później przeniosła się do Spały. Do najbardziej znanych absolwentów SMS w Spale należy Arkadiusz Gołaś, tragicznie zmarły przed rokiem reprezentant Polski.Ponadto Szkoła reprezentuje nasze barwy narodowe w międzynarodowych rozgrywkach kadetów i juniorów. Do największych sukcesów szkoły i jej trenerów, zaliczyć należy tytuł Mistrzów Świata Juniorów z 2003 roku.

W rozegranej przed tygodniem I kolejce II ligi, SMS PZPS II Spała pewnie pokonała AZS UWM II Olsztyn 3:1 (25:14, 25:15, 21:25, 25:23). Trzy punkty ligowe zapewniły najbliższym przeciwnikom Trefla Gdańsk wysokie, drugie miejsce w ligowej tabeli.

Nieobliczalna Spała – tak o najbliższym rywalu Energi Trefl mówi trener gdańskiego zespołu, Rafał Prus.

Gdańczszanie już w piątek o godz. 10:00 wsiedli do autokaru i udali się do Spały. Jeszcze tego samego dnia mieli zaplanowany trening o godz. 19:30. W dniu meczu będą również trenować przed południem, prawdopodobnie koło godz. 10:00. Mecz rozpocznie się o godz. 17:00, a tuż po jego zakończeniu wracają do Gdańska.

Trener Prus tak mówi o oczekiwaniach przed konftontacją z SMS-em II: – Są to młodzi zawodnicy, którzy są przyszłością i zapleczem reprezentacji Polski, dlatego warto im sie przyjrzeć. Doświadczenie kilku ostatnich sezonów uczy, że jest to zespół nieobliczalny. SMS potrafi wygrać z teoretycznie silniejszym przeciwnikiem na wyjeździe, by następnie przegrać u siebie po słabym meczu. Pewne jest, że musimy od początku meczu dyktować warunki gry, aby nie przytrafiła nam się taka niespodzianka, jak w ostatnim meczu pucharowym…

O tym, że pierwsze mecze Trefla w lidze wcale nie muszą być łatwe – nawet przy świadomości sporego potencjału kadrowego, jaki zgromadzono w Gdańsku, świadczy pucharowa porażka z Olimpią Sulęcin. – Po ważnym zwycięstwie nad VKS Joker Piła w zespół wkradło się samorozluźnienie. Byliśmy pewni swego i mecz uważalismy za wygrany już „w szatni”. Do tego doszły słabe początki setów, po których musieliśmy gonić rywali, nie zawsze z powodzeniem. To był dla nas zimny prysznic. Wiemy już, że jeśli chce się wygrywać, to trzeba grać na 100%, bo jeśli gra się na 70%, to można się zdziwić.

Zobaczymy, czy lekcję o której mówił trener Prus, poza nim odrobili także gdańscy siatkarze…

źródło: energa.trefl.com.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
II liga mężczyzn

Więcej artykułów z dnia :
2006-09-29

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved