Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > Siatkarki Gwardii spotkały się z gimnazjalistami

Siatkarki Gwardii spotkały się z gimnazjalistami

Dziś w Gimnazjum nr 2 we Wrocławiu odbył się Piknik Zdrowo i Bezpiecznie. Jednym z punktów programu była wizyta siatkarek Gwardii Wrocław, Pauliny Gomułki i Bogusi Barańskiej. Uczniowie zadawali pytania i prosili o autografy, dziewczyny zapraszały młodzież na mecze.

W piątek 29.09.2006r. w Gimnazjum nr 2 na wrocławskim Psim Polu obyła się niecodzienna impreza pod tytułem Zdrowo i Bezpiecznie. Jednym z ważniejszych punktów pikniku – bo taką też nazwę miało to spotkanie – była wizyta siatkarek Gwardii Wrocław, Pauliny Gomułki i Bogusi Barańskiej. Dziewczyny przez prawie godzinę odpowiadały na pytania uczniów i nauczycieli tej szkoły. Siatkarki zostały zaproszone do Gimnazjum przez Stowarzyszenie Promocji Sportu Fan, które było organizatorem Pikniku.

Nie spodziewałam się tak ciepłego przyjęcia, było naprawdę bardzo miło. To ciekawe doświadczenie móc opowiadać bardzo młodym ludziom o przygotowaniach do meczów, pracach na treningach czy o wpływie uprawiania sportu na osobowość. Dzieciaki były ciekawe wielu rzeczy, choć trochę jakby onieśmielone. To było bardzo pożyteczne spotkanie – powiedziała Bogusia Barańska.Pod koniec spotkania siatkarki wręczyły pamiątkowe zdjęcie zespołu i zaprosiły całą szkołę na swoje mecze.

Bardzo ciekawie dziś spędziłyśmy z Bogusią czas, warto było zobaczyć uśmiechnięte buźki młodych ludzi, którzy z ciekawością pytali nas o sprawy związane uczeniem się siatkówki i nie tylko. Czułyśmy zobowiązane do prezentacji naszej dyscypliny sportu i myślę, że dobrze wywiązałyśmy się z tego zadania – powiedziała Paulina Gomułka.

Bogusia i Paulina miały dziś wyjątkowo czas, aby być na spotkaniu z młodzieżą w szkole, gdyż drużyna Rafała Błaszczyka wróciła właśnie z dwutygodniowego pobytu w Brzegu Dolnym. Na obozie było dużo zajęć taktyczno-technicznych, w których próbowano warianty ustawień zespołu już z Danielą Rojkovą i Martą Haładyn. Przed drużyną teraz pierwszy poważny sprawdzian za tydzień w Bogatyni, gdzie Gwardia zmierzy się z silnymi drużynami: Zareczje Odińcowo – wicemistrz Rosji, Tulicą Tyłamasz Tuła, Centrostalem Fokus Park Bydgoszcz oraz z wicemistrzem Polski Nafta Gaz Piła.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Tauron Liga

Więcej artykułów z dnia :
2006-09-29

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved