Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Richard Lambourne już w Olsztynie

Richard Lambourne już w Olsztynie

31-letni, grający na pozycji libero reprezentant USA, Richard Lambourne, jest już w Olsztynie. Wylądował na warszawskim Okęciu we wtorek wieczorem i natychmiast wyruszył w droge do Olsztyna. W środę dołaczył już do zespołu.

Rich, zapytany, dlaczego zdecydował się na grę w Olsztynie, odpowiada:

Kilku moich przyjaciół z reprezentacji grało w ubiegłym sezonie w Częstochowie (Phil Eatherton, Brook Billings i Dave McKienzie – red.). Chwalili sobie występy w Polsce, więc poprosiłem, żeby skontaktowali mnie z menedżerem, który załatwiał ich transfery. Stwierdziłem, że gdyby była taka możliwość, to też bym spróbował swoich sił tutaj. Okazja się nadarzyła, bo dostałem propozycję z Olsztyna. No, więc chętnie z niej skorzystałem.Jak twierdzi Richard Lambourne, w tym sezonie nie miał innych ofert z Polski, poza ofertą olsztyńskich akademików. Wynika to z faktu, że rozmowy z menedżerem siatkarskim, Jakubem Malke, prowadził na tyle wcześnie, że inne miejsca poza Olsztynem, nie wchodziły już potem w grę.

Amerykański nabytek olsztyńskich akademików, przyzwoicie orientuje się w naszej rodzimej siatkówce. Choć nie do końca wie, jakie są oczekiwania, co do jego występów w tym sezonie w olsztyńskim AZS-ie, sam ma dość konkretne zamiary…

(Wiem), że to tutaj bardzo popularny sport. Tego lata mieliśmy okazję grać w Katowicach i przekonałem się o tym na własne oczy (Amerykanie przegrali w katowickim Spodku oba mecze Ligi Światowej z Polską, 2:3 i 0:3 – red.). To było niesamowite: 10 tysięcy ludzi na trybunach, wszyscy klaszczą, krzyczą, pełen entuzjazm. Zupełnie inaczej niż na przykład w Ameryce, gdzie są inne, popularniejsze sporty. Dla mnie to wyjątkowa rzecz, że tak wielu ludzi interesuje się sportem, który uprawiam. Co jeszcze? Słyszałem od kumpli, że polska liga jest bardzo mocna, no i wiem, że są tu wielkie tradycje i dobrzy zawodnicy. Gra w Polsce będzie dla mnie cennym doświadczeniem… Nie wiem dokładnie, jakie są oczekiwania, ale na pewno chciałbym zdobyć tu medal. Byłoby cudownie, gdyby to był medal za pierwsze miejsce.

Amerykanin aż do końca października będzie przebywał w Polsce i uczestniczył w treningach prowadzonych przez Ireneusza Mazura. Następnie uda się na zgrupowanie reprezentacji swego kraju przygotowywującej się do listopadowych Mistrzostw Świata w Japonii, po których zakończeniu powróci do Olsztyna.

Z Richardem Lambourne rozmawiał Piotr Suchorzewski (wm.pl).

źródło: inf. własna, pzuazs.pl, wm.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
PlusLiga

Więcej artykułów z dnia :
2006-09-29

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved