Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > turnieje światowe > Grzegorz Ryś z Egiptem na turnieju w Zdzieszowicach

Grzegorz Ryś z Egiptem na turnieju w Zdzieszowicach

Reprezentacja Egiptu przyjechała na zgrupowanie do Polski. Na początek podopieczni trenera Rysia wystartują w charytatywnym turnieju, który jest rozgrywany w Zdzieszowicach.

Udział w turnieju w Zdzieszowicach jest jednym z etapów przygotowań do najważniejszej imprezy sezonu. – powiedział szkoleniowiec Egipcjan.

Trener Ryś zabrał ze sobą piętnastu siatkarzy. W tym jest – w porównaniu ze składem na Ligę Światową – siedmiu nowych. – Teraz na pewno jesteśmy silniejsi – powiedział trener Grzegorz Ryś. – Mam dwóch przyjmujących i jednego atakującego, którzy w Lidze Światowej nie grali. Nie ma z kolei naszego podstawowego rozgrywającego, który występuje w lidze włoskiej w Sisleyu Treviso. Są też juniorzy z mistrzowskiej drużyny kontynentu.Grzegorz Ryś podkreślił, że gra z tak silnymi zespołami jak Częstochowa i Kędzierzyn będzie dla jego zespołu bardzo korzystna.

Jestem szczególnie ciekaw możliwości Wkręt-Metu – dodał. – Z Amerykanami w składzie częstochowianie będą szczególnie ciekawym rywalem.

Po turnieju w Zdzieszowicach siatkarze egipscy będą jeszcze trenować przez tydzień w Spale. Mają również w planie rozegranie 3 lub 4 meczów z Grecją, udział w turnieju w Kairze oraz sparingi w Japonii po przylocie na miejsce rywalizacji. – Chcemy być na miejscu około osiem dni przed turniejem – dodał Grzegorz Ryś.

źródło: pls.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
turnieje światowe

Więcej artykułów z dnia :
2006-09-29

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved