Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Grand Prix > Eliminacje GP: W play-off powtórka meczów grupowych…

Eliminacje GP: W play-off powtórka meczów grupowych…

Nie pierwszy to przypadek, że regulamin rozgrywek turnieju eliminacyjnego do ważnej imprezy światowej, wzbudza poważne wątpliwości. Dziwny system losowania par po rozgrywkach grupowych, sprawił, że w sobotnich play-off dojdzie do powtórki meczów grupowych. Polki ponownie zagrają z Azerkami natomiast Włoszki z Turczynkami.

Ostatnie, czwartkowe mecze grupowe, najwięcej radości przyniosły zespołom Holandii i Rosji. W identycznym stosunku 3:1, Holenderki rozprawiły się z Azerkami a Rosjanki z Włoszkami. Po tych zwycięstwach, zespoły Holandii i Rosji już cieszą się z awansu do przyszłorocznej Grand Prix, gdyż wygrały rywalizację w swoich grupach. Ich niedzielny mecz o piersze miejsce będzie miał tylko prestiżowe znaczenie.

Kwestia obsadzenia dwóch dalszych miejsc w przyszłorocznej edycji Grand Prix jest nadal otwarta. W grze o te miejsca pozostały jeszcze cztery zespoły: druga i trzecia drużyna rywalizacji w grupie I – Azerbejdżan i Polska, oraz druga i trzecia drużyna rywalizacji w grupie II – Turcja i Włochy. Przeprowadzone po ostatnich czwartkowych meczach grupowych losowanie par play-off, doprowadziło do powtórki meczów grupowych. W sobotę odbędą się mecze:Polska – Azerbejdżan

Włochy – Turcja

Z tego kuriozalnego rozstrzygnięcia, chyba najbardziej zadowolone mogą być reprezentantki Polski, dla których Azerki są najczęściej „wdzięcznymi” przeciwniczkami, a ich zwycięstwo nad Polkami 3:2, w pierwszym meczu grupowym turnieju w Warnie, było bardzo szczęśliwe, żeby nie powiedzieć, że przypadkowe.

Turczynki chyba długo będą rozpamiętywać naiwną, czwartkową porażkę 2:3 z najsłabszą drużyną turnieju w Warnie – Serbią i Czarnogórą. Ta porażka pozbawiła je pewnego awansu do Grand Prix z pierwszego miejsca w grupie, a jednocześnie otworzyła szansę przed Włoszkami na udany rewanż w sobotnim play-off, za porażkę w pierwszym meczu grupowym.

Zwycięskie reprezentacje z dwóch sobotnich meczów play-off, zagrają w niedzielę o trzecie miejsce w turnieju. Choć podobnie jak mecz o pierwsze miejsce, będzie to pojedynek wyłącznie o prestiż, bo awans do Grand Prix 2007 zwycięzcy meczów play-off zapewnią sobie już w sobotę.

źródło: cev.lu, inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Grand Prix, reprezentacja Polski kobiet

Więcej artykułów z dnia :
2006-09-29

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved