Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Siatkarze Delecty przed sezonem

Siatkarze Delecty przed sezonem

Kibice siatkówki mogą w piątek zobaczyć po raz pierwszy nową Delektę. Beniaminek Polskiej Ligi Siatkówki zagra w Łuczniczce sparing z GTPS Gorzów (godz. 17:00). To jednak będzie tylko próba przed rozgrywkami Pucharu Polski, które rozpoczynają się za tydzień, w sobotę i niedzielę.

Delekta startuje w nich od dwóch pojedynków z rezerwami Skry Bełchatów. Do finału awansują po dwa najlepsze zespoły z czterech grup i kolejne dwa z najlepszym bilansem – Za tydzień prawdziwy start. Przez sześć kolejnych weekendów czekają nas po dwa mecze w Pucharze Polski, który traktujemy poważnie – mówi szkoleniowiec Delekty Wiesław Popik.

Mamy awansować do finału – dodaje prezes klubu Piotr Sieńko.Przypomnijmy, że Delekta zacznie swój pierwszy sezon w ekstraklasie dopiero w grudniu. – Do tego czasu, po zakończeniu Pucharu Polski, będziemy mieli jeszcze memoriał Wedera, a potem jeszcze obóz w Spale – stwierdza Popik. – Zaczynamy się dogadywać na boisku, bo przecież jest w zespole wielu nowych zawodników. Wszystko jest na dobrej drodze – zapewnia kapitan Tomasz Borczyński.

W kadrze jest obecnie 11 siatkarzy – Mamy więc miejsce jeszcze dla jednego i mam nadzieję, że zespół zostanie jeszcze uzupełniony – mówi trener Delekty.

Potrzeba 12 zawodników i jeśli budżet na to pozwoli ten dwunasty się pojawi – wyjaśnia Sieńko – Szukamy kolejnych sponsorów i jest nadzieja, że tacy się znajdą. Chcemy iść w ślady koleżanek w Pałacu, które dorobiły się stabilności i grają długie lata w ekstraklasie. Są w naszym zespole wychowankowie klubu i ma być ich coraz więcej – dodaje.

Klub czeka jeszcze przekształcenie w spółkę akcyjną (to wymóg zawodowej PLS). – Trudno powiedzieć teraz, czy będzie to spółka z miastem i Astorią, jak to było w planach. Nie wiadomo bowiem, co z Astorią. Jesteśmy też przygotowani do zawiązania spółki na bazie samego Chemika – tłumaczy Sieńko.

źródło: gazeta.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
PlusLiga

Więcej artykułów z dnia :
2006-09-28

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved