W spotkaniu II rundy Pucharu Polski siatkarek AZS KSZO Ostrowiec Św. pokonał 3:0 dryżynę SPS Politechnika Częstochowa. Gospodynie pokazały siatkówkę na dobrym poziomie.
Tylko w drugim secie siatkarki z Częstochowy toczyły wyrównaną walkę z ostrowieckim zespołem. Pierwsza i trzecia partia były cały czas pod kontrolą gospodyń. – To dobry prognostyk. Dziewczyny rozegrały bardzo dobry mecz. Świetnie radziły sobie w ataku, bloku, na zagrywce i w przyjęciu. Była to już gra, której oczekiwałem, choć wcale nie twierdzę, że to maksimum. Z nową rozgrywającą [Natalia Kostianiuk z Ukrainy – red.] moje zawodniczki mają więcej możliwości. Zresztą may teraz dwie bardzo dobre siatkarki na tej pozycji, a to nowa jakość
– zauważył trener Bodys.
AZS KSZO Ostrowiec Św. – AZS Politechnika Częstochowa 3:0
(25:18, 25:23, 25:19)
AZS KSZO: Kostianik, Brożek, Kosiorowska, Walawender, Buzała, Bednarek, Kosiarska (libero) oraz Maj, Świerszcz
W trzeciej rundzie rywalem ostrowczanek będzie krakowska Wisła. Ostrowczanki, ze względów finansowych, nie chciały jechać w daleką podróż do Szczecina. Nie muszą, bo Wisła wygrała z Piastem 3:0. W tej fazie rozgrywek zespoły będą grać mecz i rewanż. Pierwsze spotkanie odbędzie się 4 października w Krakowie, a rewanż 7 października w Ostrowcu.
Zobacz również:
źródło: echo-dnia.com.pl, gazeta.pl