Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > historia siatkówki > Historia BKS Stal Bielsko-Biała: Prolog

Historia BKS Stal Bielsko-Biała: Prolog

Zespół z wielkimi tradycjami, który zapisał niejedną piękną kartę w dziejach polskiej żeńskiej siatkówki. W tabeli wszechczasów ustępuje miejsca tylko rewelacyjnym przed laty zawodniczkom AZS-u AWF-u Warszawa. Strefa Siatkówki przedstawia historię 7-krotnych mistrzyń Polski, BKS-u Stali Bielsko-Biała.

Począwszy od dzisiaj, w każdy kolejny czwartek na łamach naszego serwisu będziemy przybliżać Wam Drodzy Czytelnicy historię sekcji siatkówki Bialskiego Klubu Sportowego. Zespołu, który na swoim koncie ma 14 medali mistrzostw Polski (7 złotych, 4 srebrne i 3 brązowe), 7 Pucharów Polski oraz nieprzerwanie od sezonu 1976/1977 występuje w najwyższej krajowej klasie rozgrywkowej.

Dzieje BKS-u w monografii „POD UROKIEM SIATKÓWKI, czyli 31 sezonów siatkarek BKS Stal Bielsko-Biała w I lidze – Seria A” opisał pan Aleksander Szendzielorz, wieloletni działacz Stali, człowiek, dla którego siatkówka stała się życiową pasją. Gorąco dziękujemy Autorowi za zgodę na publikację jego pracy na łamach „Strefy Siatkówki”.Zobacz również:

Tak to się zaczęło

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
historia siatkówki

Więcej artykułów z dnia :
2006-09-28

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved